www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cantece & exercitii pt incepatori


Guest decide
 Share

Recommended Posts

Guest decide

ma gandeam la cati pumni imi vine sami dau cand vad c nu pot chestii mai grele :) ...si ca sa nu mai fie nevoie sa ma "autopedepsesc" :) ..am deschis topic-ul asta...astept sfaturi de la cei mai experimentati in legatura cu tabulaturi mai putin greoaie si eventual ceva exercitii de digitatie...ceva usor dar totusi satisfacator...

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam la cati pumni imi vine sami dau cand vad c nu pot chestii mai grele :) ...si ca sa nu mai fie nevoie sa ma "autopedepsesc" :) ..am deschis topic-ul asta...astept sfaturi de la cei mai experimentati in legatura cu tabulaturi mai putin greoaie si eventual ceva exercitii de digitatie...ceva usor dar totusi satisfacator...

 

Nirvana unplugged, REM, Rolling Stones

Link to comment
Share on other sites

Guest decide

hmmmmmmm.....problema e ca nu am melodiile in format mp3 si altfel nu pot sa le fac ritmul..:)... pot sa le cant cu imi vine mie ritmul in cap..dar iese o varza

Link to comment
Share on other sites

Incearca Guitar Pro 4 sau Powertab Editor 1.7 ( sau unde s-a ajuns cu el ). Tabulaturi pt guitar pro gasesti la www.mysongbook.com si pt powertab editor la www.powertabs.net In caz ca nu ai auzit de ele, sunt niste programe de facut tabulaturi care se leaga la synth-ul midi al calculatorului pentru redare. Mai ales Guitar Pro este o scula extrem de utila ( taburile pot avea si tobe/percutie ), dar nu e gratuit cum e Powertab Editor.

Link to comment
Share on other sites

Guest decide

imi poate da cineva vreo adresa de unde sa iau powertab editorul sau guita pro...sau imi poate trimite si mie cineva pe emmail un kit..ceva???pls..

Link to comment
Share on other sites

Guest decide

imi zice ca imi ia prima oara 1ora si 50 de minute si dupa 2 sec..imi zice 3 ore??????????cred ca-i de la retea...poate face cineva o arhiva cu kit-ul sal pot downloada macar intr-o ora??(dar o ora sa fie) :)(

Link to comment
Share on other sites

io zic k mai bine intri in google si cauti tab la mel dorita sau intri direct la http://www.ultimate-guitar.com/ k acolo are mii de taburi si kiar mai multe variante si asa alegi si ce ti se pare tie k e mai apropiat d mel care vrei so canti , gp 4 e ciudat , nu sht , si mi se pare greu de descifrat , plus k multe taburi sunt f grele p gp 4 si nu suna k mel normala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.