www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

In Culmea Extazului...


Cognek
 Share

Recommended Posts

Nu ma pot abtine sa nu mai postez din cand in cand niste dracenii facute de mine ca de... in fine. In august se face un an de cand m-am apucat de chitara si asta ma face sa ma plec pe o ureche dar mai e mult pana departe si o stiu prea bine... cert e ca eu mi-am atins scopu initial (sa pot sa reproduc mici lucruri de blues) insa chitara ma poarta mai departe... nu stiu unde... Desi plina de greseli (si le simt cum ar simti o domnisioara respectu masculin pentru prima oara) ... e totusi mult suflet in ea si in prealabil m-am gandit la panta rea pe care merg eu si la viata ideala pe care o am in gand facand un contrast trist dar adevarat... Alaturi de bautura si tigari la greu traiesc muzica si nu ma las cu una cu doua ... poate de ultimele 2 ... In fine... enjoy!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=iHgnTm0lScQ&feature=plcp&context=C4fafb5dVDvjVQa1PpcFOFGnI418LsCrs8D9rIA-Mqjkheh-ohKtc%3D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

azi am mai lucrat la ea... versiunea asta nu mai e sub influenta alcoolului...

 

@hudson ... E destul de liniara insa si asa mai am mult de mancat ca nu-mi ies din prima toate chestiile. Sper ca timpu si exersatu sa rezolve aceste aspecte... in rest, nu ma las ca imi place tare mult... Iti dai seama ca neoficial incerc toate draceniile (pana acum doar din experimente mi-am creeat ideile muzicale... nu mi-am batut niciodata capu sa o fac ca la carte.. adica sa dau copy/paste la original... poate aici gresesc)

 

 

... oricum, colac peste pupaza eu cred ca versiunea asta e nitel mai frumusica... Enjoy!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y1LmnD8z2f0&feature=plcp&context=C4fafb5dVDvjVQa1PpcFOFGnI418LsCrs8D9rIA-Mqjkheh-ohKtc%3D

Link to comment
Share on other sites

auzi..pune si backing trackul de la piesa asta aici, sa-l descarc si eu sa vad ce oi scoate weekendul asta pe el. ca pare interesant.

app, varianta asta de ai facut-o e mult mai ok, comparativ cu cea dinainte.

Little wing...varianta SRV, dupa lungime.

http://www.guitarbac...little_wing.htm

 

Cred ca o sa ma bag si eu in weekend. :) Vine vacanta si am timp.

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

da... seamana cu varianta de care zice lemfir da eu o scurtasem (i-am taiat intro-u)... tot vreau sa uploadez da imi da eroare... nu stiu de ce.

Chiar ar fi misto sa ne auzim mai multi cu niste idei muzicale.

 

@ SolDiez ... mersi de incurajari desi de alcool m-am cam saturat... de chitara nevah... Poate intr-una din zilele cu soare ne-om vedea la o bere ceva (am remarcat Constanta la profilu tau) ca nu m-am intalnit cu nici un chitarist (doar acu cateva zile sa iau niste corzi Ernie Ball de 0.9 cu un tip super de treaba ... bune corzile si daca se comporta bine in continuare raman pe varianta asta)

Edited by Cognek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.