www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dou Inregistrari..primele


Vlad H.
 Share

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=d_J_u_uf5SY&feature=channel

prima o varianta la kiss me sixpence none thea richers..aici am pus procesorul pe un simulator de acustica..sper sa va placa..orice nu e bun va rog sa-mi ziceti...sfaturi..bune..rele..orice vreau..sa imbunatatesc..

http://www.youtube.com/watch?v=1XFUH2XKFgo&feature=channel

tema din godfather... nu stiu..astept sugestii...Multumesc fain
Tin sa ii multumeasc userului draugur(sau dragur) pentru procesor..si adaptor..respect si stima... Edited by Hyplink
Link to comment
Share on other sites

Prima (cea cu simulatorul de acustica) mi se pare chiar buna. Dar cea de electrica...se cam cunoaste ca ai mult mai putina experienta - presupun ca ai fost cintaret pe acustica inainte.

 

La obiect, sugestii si reclamatii: piesa pe electrica suna foarte masinal, asta pt ca scurtezi notele, le cinti sacadat, cu un fel de staccato si nu exists niciun fel de continuitate intre ele. Ar trebui sa ai incredere si sa tii nota fix cit trebuie, nu doar sa o apesi si sa 'fugi' spre urmatoarea, ca la tastatura. Altceva, tot la inregistrarea de electrica: cred ca nu ai destula grija sa faci sa taca notele care nu iti trebuie sau iti sprijini degetele aiurea pe corzi cind nu ar trebui. De-asta notele suna in continuare si cind nu ar trebui si se produc niste interferente destul de neplacute. Iarasi aceasta problema ma duce cu gindul ca ai fost obisnuit pe acusica - acolo acel 'let ring' nu era la fel de deranjant si chiar placut/necesar de multe ori.

 

Una peste alta, felicitari pt primul clip - stapinesti tehnici de 'strumming' mai bine decit mine! Pentru electrica, trebuie mai multa atentie - sa tii notele fix cit trebuie, nici sa le sacadezi, nici sa le lasi sa urle, sa se suprapuna cind nu e cazul.

 

Nu e rau, succes si spor la repetat!

Link to comment
Share on other sites

multumesc furmos de sfaturi..numai ca ai apreciat putin rau..am fsot ep clasica 6 luni..pe acustica n-am pus niciodata mana... la electrica partea cu notele sunt rau in urma..am mult de recuperat...dar cand ridic de pe o nota oa gat fara sa vreau..si de acolo apare..o sa vad ce pot face..si in rest...nu stiu..m-i se pare putin infundat sunetul..dar probabil trebuie lucrat pe la PC..un sfat de program cu care s inregistrez ai putea d?? multumesc inca odata.

 

Electrica o am de 2 luni..si ironie sau nu..pe clasica am ivnatat notele...fingerpicking..cum sa tin note..si alea..si strumingul vine de la sine....incerc sa il fac sa-mi sune bine in ureche..dar la note nu prea le prind ....

Edited by Hyplink
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

...un sfat de program cu care s inregistrez...

 

Eu de doi ani de zile folosesc REAPER si nu m-a dezamagit pana acum. Ia, ce-i drept, putin timp pana inveti si te obisnuiesti cu el, dar eu zic ca merita efortul, e un program complex, din care poti sa scoti multe chestii interesante...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Acum am regasit topicul..recunosc cand imi ascult vechile inregistrari vad ce greseli faceam..nu ca acum nu as face..si tin minte ca pe atunci era bestial..asa de fericit eram..nu mi-e rusine cu ele...doar ca acum am mai invatat putin

 

O subtila comparatie..:D:D ce poti face in aproape 1 an.:D

 

http://www.youtube.com/watch?v=1K6KaZrdfhs

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I know the feeling... eu cand imi ascult inregistrarile de acum 5-6 ani, imi vine sa ma dau cu capul de pereti... bine ca nu m-am gandit sa le postez de atunci pe forum :biglaff:.

 

Ar trebui sa-ti cer drepturi de autor ca mi-ai "furat" semnatura :lol:.

 

Si... apropo: mai bine posteaza versiunea finala, cand o scoatem ;). Atunci sa ai cu ce te lauda :rock:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.