www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss gt6 sau Korg AX3000g?


Madden
 Share

Recommended Posts

Guest p_aciulea

ce vrei sa canti, asa ca sa isi faca si lumea o idee de ce ar putea sa iti recomande

 

PS: dintre alea 2 io as merge pe boss, dar si mai bine pe Boss gt5 sau gt3, ca au distoarsele analogice, de la gt6 in sus, distoarsele sunt digitale.

 

plus ca gt3 / 5 gasesti pe la 250$ prin RO daca te chinui putin :)

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu mai deschid alt topic(ca si asa nu se prea inghesuie lumea cu raspunsurile), postez tot aici:

 

Adaug la cele 2 procesoare si Zoom G7.1

 

Care dintre ele le-ati alege? Si de ce?

 

p.s. Eu nu stiu ce sa aleg dintre boss si zoom(korg, nu se pune problema, nu-mi place)

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005

dintre acestea pe care l-ati alege?sa mi fac si eu o idee:|

 

Eu am luat un boss gt5 acum cateva zile si-mi place foarte mult. Nu am cantat pe Korg da' din ceva demo-urile pe care le-am vazut parca e mult prea "digital". Boss sta foarte bine la distorsuri fata de restul. Un patch pe GT5 este Eddie 5150 si chiar suna ca Van Halen. Problema boss-ului este ca sunt facute sa sune pe orice chitara diminuind sunetul ei.

Link to comment
Share on other sites

desi nu am apucat sa scot tot ce poate GT6-le (si sunt sigur ca nu o sa apuc prea curand..) am cantat pe un G7 si am ramas placut impresionat de distorsul pt metal ( aka heavy metal type distortion...) suna peste orice distors de pe GT6, sau macar peste orice distors care am reusit eu sa scot pana acum...

 

dar, come to think 'bout it Boss.. Boss all the way..

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat un boss gt5 acum cateva zile si-mi place foarte mult. Nu am cantat pe Korg da' din ceva demo-urile pe care le-am vazut parca e mult prea "digital". Boss sta foarte bine la distorsuri fata de restul. Un patch pe GT5 este Eddie 5150 si chiar suna ca Van Halen. Problema boss-ului este ca sunt facute sa sune pe orice chitara diminuind sunetul ei.

ca orice procesor din aceasta gama, indiferent de marca sau nume, nu este numai cazul boss-lui. numai de bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005

ca orice procesor din aceasta gama, indiferent de marca sau nume, nu este numai cazul boss-lui. numai de bine. :)

 

Salut,

 

Daca te referi la faptul ca diminueaza sunetul chitarii, probabil ca ai dreptate (indiferent de nume). Totusi BOSS pune un sunet procesat dar bun spre deosebire de multe altele care pun un sunet digital si plat. Am cantat pe mai multe procesoare (le-am inchiriat pentru o luna) si nici unul nu mi-a placut ca BOSS GT5. Am citit undeva ca distorsurile pe GT5 ar fi chiar analogice da' nu prea-mi vine sa cred. Am gasit vreo doua Metal Distortions (care suna incredibil de bine) da' nu am gasit inca ceva sa sune exact ca MT2-ul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.