www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Tube Amp


crawlers
 Share

Recommended Posts

Bogner Alchemist are MARI probleme de fabricatie si fiabilitate,de acea nu se mai fabrica

Vio iar te hazardezi in afirmatii , ca sa nu repet ce spuneai tu printr-un topic . Cine ti-a zis ca nu se mai fabrica ??? Eu stiu cel putin 3 astfel de amplificatoare care nu au avut niciun fel de problema in 3-4 ani de utilizare si au ros dusumelele scenelor , la greu.Si sursele sunt foarte bine dimensionate pt ca fac fata si fluctuatiilor de tensiune. Este singurul amplificator (care-l stiu,poate mai sunt si altele) care suna aproape la fel de bine si la 210V si la 240V .

Personal , sunt mai desumflat de Mesa decat de Bogner .

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Vio iar te hazardezi in afirmatii , ca sa nu repet ce spuneai tu printr-un topic . Cine ti-a zis ca nu se mai fabrica ??? Eu stiu cel putin 3 astfel de amplificatoare care nu au avut niciun fel de problema in 3-4 ani de utilizare si au ros dusumelele scenelor , la greu.Si sursele sunt foarte bine dimensionate pt ca fac fata si fluctuatiilor de tensiune. Este singurul amplificator (care-l stiu,poate mai sunt si altele) care suna aproape la fel de bine si la 210V si la 240V .

Personal , sunt mai desumflat de Mesa decat de Bogner .

Cind ai fost la Bucuresti ,ampul erea in sala,te rog sa ma crezi ,nu este singurul reparat,sunetul este foarte bun ,difuzoarele excelente.

Demonteaza un asemenea amp si o sa vezi ca am dreptate,pe puntea care alimenteaza filamentele nu poti tine degetul.

La urmatorul defect voi face poze cu locurile unde am intervenit.Cele reparate de mine sunt fabricate in Korea,trafurile sunt construite in Taiwan

Nu neg ca pot fi si loturi bune, cel din sala a fost reparat de patru ori in nici doi ani.

Link to comment
Share on other sites

 

Mesa Dual Caliber . Este mai versatil decat seria F . Si se adapteaza foarte bine in loop cu absolut orice .mm

J**-urile de la Marshall sunt amplificatoare comerciale.Ca si DSL-urile de altfel. Au de toate dar nu exceleaza in nimic .

Mesa Dual Caliber sau chiar Bogner Alchemist cu 2x12 cred ca iti poate satisface cerintele .

Sa știi ca m-am gândit si la varianta aceasta....cred ca pana la urma e cea mai buna varianta. O sa caut un Dual Caliber.

Multumesc de sfat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.