www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

catre cosu


Guest floyd
 Share

Recommended Posts

Guest floyd

Cosu salut, thanks mult pentru raspuns cite ceva am prins, pot sa te intreb de cind cinti la chitara si unde ai invatat toate lucrurile pe care le stii, inca odata va multumesc :)

inca ceva, cum crezi o sa reusesc sa invat singur sau trebuie sa cer ajutorul cuiva

thanks inca odata :)

Link to comment
Share on other sites

1)Am pus mana pe chitara acum 3 ani dar am avut perioade cand nu am aprofundat mai deloc. Deci cei 3 ani ai mei sunt probabil doar 6-8 luni efective

 

2)Internet, prieteni si iar internet. Nu am avut profesor (si asta nu e neaparat un lucru bun)

 

3)Cere ajutorul altcuiva.Fie aici pe forum fie intreaba-ti prietenii care canta la chitara una, alta. Vino la intalnirile noastre ca sa iti faci prieteni care canta la chitara (asta daca nu ai deja :) ) si care sa iti arate cateva chesttii care nu iti sunt clare.

 

4)Ai rabdare si nu ceda nervos (asa cum fac eu uneori - ti-am zis ca sunt un exemplu negativ).

 

5)Repeta cand ai timp si chef. Incearca sa iti impui un obiectiv pe termen scurt, mediu si lung (Exemplu : azi invat pasajul asta, saptamana asta invat x pasaje, Pana la sfarsitul lunii invat tot cantecul -asta e pe post de exemplu.

 

6)Nu te plafona (cum fac eu ). Vei invata cu adevarat numai din chestiile care nu iti ies din prima. Repeta pana cand esti multumit de rezultat si apoi treci mai departe caci blocarea intr-un loc e cea mai groaznica chestie (Cel putin pentru mine :) )

 

Ti-am raspuns asa cum simt eu . Asta nu inseamna ca ce am scris mai sus e litera de lege. Intreaba-i si pe altii care poate sunt mai destepti sau experimentati decat mine.

 

Mult succes!

 

PS: ma simt cam prost ca am un thread cu numele meu :)

 

Later edit : Asemenea lucruri nu se vor mai repeta. Daca aveti intrebari pentru cineva folositi functia de PM.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.