www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Solista Caut Trupa Rock/blues/soul...


Guest evenstar
 Share

Recommended Posts

Guest evenstar

Solista, caut trupa (in special chitaristi) in Ploiesti (de preferat) sau Bucuresti pentru a canta muzica ce-mi place. Am in repertoriu si muzica romaneasca (Laura Stoica in mare parte, dar si Paula Seling, Aura Urziceanu), dar mai ales straina.

 

In principiu, vreau sa gasesc persoane care sa-mi impartaseasca gusturile in muzica si cu care sa gasim o sala de repetitii, ceva sa facem muzica buna. Nu intentionez sa fac profit (momentan cel putin), ci doar sa fac ce-mi place. Si pentru ca ziceam de gusturi, in stil m-as duce undeva pe langa Susan Tedeschi, Eva Cassidy, Aretha Franklin, Tina Turner... Imi place si muzica rock'n'roll, blues-ul si soul-ul foarte mult. Am in repertoriu si piese ale Christinei Aguilera, Anastacia, Duffy, Alicia Keys, Etta James...

 

Printre formatiile si cantaretii care-mi mai plac se numara Eric Clapton, Queen, Janis Joplin, Aerosmith, BB King... In mare parte, tot ce e mai vechi asa, de prin anii '70 imi face placere sa cant.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest evenstar

şi n-ai găsit nimic până acum????

să ştii că ce cânţi tu...nu e de ici de colo.... mie cel puţin îmi place ideea ;)

 

Nu... din pacate inca n-am gasit... Te oferi... daca iti place ideea? :)

Edited by evenstar
Link to comment
Share on other sites

Guest evenstar

Ai un demo ceva sa auzim si noi cum suna vocea ta?

Nu... am o inregistrare de pe unde am cantat, dar nu o voi posta aici intrucat nu cred ca imi va face cine stie ce serviciu. O trimit pe messenger cui vrea, insa cred ca varianta "hai sa ne intalnim sa vedem cum suna live" e mai de incredere.

Link to comment
Share on other sites

Guest evenstar

Eu as pune si inregistrarea, dupa ce vede 2,3,5 vocali care zic ca canta si de fapt nu suna, o formatie incepe sa devina mai reticenta.

Plus ca o intalnire muzicala presupune invatarea unor piese de catre instrumentisti, ceva organizare, timp si macar sa stii pentru ce te bagi.

Cum ziceam, oricine vrea inainte de toate sa auda, o trimit pe messenger/mail. Asa vor sti la ce sa se astepte. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
Guest sabinicu

Buna, Iulia.

Ai dat mai de mult un anunt la Comunitatea Chitaristilor.

Noi suntem o trupa profesionista de jazz-funk si nu numai, din Bucuresti. Daca te intereseaza si vrei detalii, raspunde-mi la sabincu@gmail.com. Multumesc.

O zi buna. Sabin.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evenstar, daca o prietena ti-ar zice ca stie pe un tip interesat de combinatie.

si ti-ar propune sa iesiti la un suc.

nu ai prefera sa ii vezi moaca mai intai, inainte sa dai banii (sau sa dea el)

pe suc si sa piarda timp aiurea?

 

asa si cu cautatorii de trupe, postati sample cand va cere cineva,

nimeni nu are timp de pierdut.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.