www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am o intrebare


Recommended Posts

Ok, am un procesor de chitara digitech rp-12 si problema e ca imi scoate un fuzz enervant pe orice efect, cu orice instrument. Fuzzul dispare din moment ce ating cu mana corzile de la chitara, sau orice alta parte metalica de pe chitara. Nu stie cineva care ii cauza pentru care baraie? Am incercat cu diferite efecte/boxe/casti/instrumente/cabluri si acelasi rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu iti mai bazaie cand pui mana pe corzi incearca sa iti cuplezi amplificatorul la o priza cu impamantare. Daca ai alimentator pentru efect, arunca-l la gunoi si fa un efort financiar sa iti cumperi o baterie.

 

Sa stii ca m-am gandit si eu ca poate fi ceva de la sursa de curent ca am un alimentator improvizat (o lampa la 9 volti de care am legat 2 fire :) ). Ii foarte pretentios procesorul, si nu am gasit alimentator special pentru el.

 

Acuma la faza cu efortu financiar si cu bateria, cred ca incercai sa fii si tu ironic sau sa pari glumet. In fine, mai documenteaza-te si dupaia hai si zi-mi cum bagi o baterie intr-un procesor ca al meu.

 

Ai doze single ?

 

Nush daca asta conteaza, pt ca am folosit vreo 4 chitare pana acuma si la toate baraia (chitara cu doze single, una cu o doza dubla, chiar si pe chitara bas apare zgomotul).

Link to comment
Share on other sites

Guest Mehigh

leaga un fir de la procesor (prinde-l de un surub) de o teava, calorifer something. it will go away like magic

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.