www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobe Electronice/acustice Exersat Si Inregistrat Acasa


Guest Matt88MG
 Share

Recommended Posts

Guest Matt88MG

Buna ziua :D

 

Cant la tobe de vreo un an jumate si inca nu am un set personal . Nu prea imi permit un set acustic deoarece ar fi cam deranjant pt vecini... Ma gandeam sa imi iau unul electronic numai pentru exersat acasa (nu am vazut pana acum sa se cante live cu unul pana in 20 mil). Daca fac alegerea asta trebuie sa imi cumpar cinele pentru concerte, lucru care ar duce la si mai multi bani cheltuiti.

Bugetul este cam de 18-20 mil. La pretul asta am vazut seturi de la Millenium sau unul de la Alesis.

Merita sa incerc un set acustic si sa pun folii din acelea de surdina?

De asemenea, daca iau un set electronic pot inregistra midiuri (neavand o camera izolata pentru a trage cu microfoane).

Nu stiu ce sa zic de cele la mana a 2a nu prea m-as risca.

Daca puteti sa imi recomandati un set care sa aiba un raport calitate/pret bunicel (si o pedala dubla decenta)

 

P.S. : La tobe sunt stangaci. Am auzit ca exista pedale speciale pentru oameni ca mine :)) Nu stiu daca este adevarat pt ca nu am vazut pana acum. Daca da, merita?

 

 

Multumesc anticipat :D

Link to comment
Share on other sites

Am citit titlul ...TOBE ELECTROCASNICE ...hehehe ..

 

Vara trecuta a adus fostul meu baterist o garnitura de tiobe electronice ...mi-lea aratat erau in portbagajul masinii ..eu am copiat demosound-urile de pe CD-ul de prezentare .Sunetul este wave 44KHz/16bit SF2 deci suna ca orice garnitura de trobe a fost formata in format SF2 .

 

Tobele le ducea la mare ptr un prieten.Nu am intrebat ce pret are o asa garnitura second.Dar se cumpara de pe Ebay .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.