www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Erwin Weber - Simfonic Metal


erwinweber
 Share

Recommended Posts

Nu stiu daca am postat unde trebuia pentru ca eu nu sunt o trupa, sper sa nu cauzez probleme. :(

 

Compun in general simofonic metal instrumental de plictiseala si m-am gandit sa finalizez o piesa si sa o bag pe youtube sa vad reactiile. Si cu ocazia asta poate imi fac un mic renume cum eu tot incerc sa-mi caut o trupa din vara. :)) In fine, daca vreti sa pierdeti 5 minute din timpul vostru pretios da-ti click aici:

Apreciez orice comentarii, sugestii, etc in limita bunului simt.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

nu-i rau pentru inceput, e bine ca te preocupa, insa trebuie sa studiezi partile unei compozitii. Clapa incepe OK insa intra ulterior un ritm care n-are nici o treaba cu tema. De altfel pe intro era suficient sa punctezi cu un cinel. Cand intri cu restul instrumentelor grija la volume, clapa prea in fata, tobe anemice, bassul aproape inexistent. Nu uita versurile lui Vita de Vie - Basul si cu toba mare...astea dau cojones la o piesa. Incearca sa impui o schema de compozitie in piesa ta de ex.(4/4)

Intro 4 masuri-Strofa 4 sau 8 masuri-Bridge 2 sau 4 masuri -Chorus 4 sau 8 masuri -(solo max. 4 masuri)-Strofa-Bridge-Chorus-Outro

 

studiaza de exemplu piesa asta si incearca sa auzi partile/succesiunea temelor/volumele instrumentelor/ pan-uri L-R

http://www.youtube.com/watch?v=uqLYjRn--GI&feature=related

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Nu vreau sa fiu inteles gresit ca in alte forumuri. Cand ma refer la opinii si sugestii constructive nu ma refer numai la opinii pozitive. Adica daca vi se pare de ***** (marea majoritate asa vor vedea si nu ma deranjeaza faptul acesta) si aveti ceva sugestii de dat, nu ma supar ca nu ii ceva pozitiv, ba chiar ma bucur pentru ca ma aflu la inceput si acum am nevoie de aceasta ca sa stiu daca imi lipseste ceva, fac ceva gresit, ceva ii neinregula ... Mersi anticipat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Planeta pamint saluta rockul simfonic astral:)Probabil ca ideile in sine sunt super ,insa se aude din indepartate sfere.Deci,prezenta,mai putine reverburi si sounduri cosmice si mai mult coi si sunet clar,zic eu.Si eu imi caut oameni ptr. progresiv,simfonic,celtic ceva,deci suntem pe o mina,pacat de distanta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.