www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rga42 Sau Charvel Desolation Ds-2?


Guest SixChords
 Share

Recommended Posts

Guest SixChords

Planuiesc sa-mi cumpar o alta chitara, si nu prea stiu ce sa aleg. Credeti ca face asa mare diferenta set-neck-u de la Charvel? Please help! :respect:

Link to comment
Share on other sites

Terminati cu prostiile. Am fost la un pas de a o comanda... :angry:

Diferenta ar mai fi si la neck. Charvel are compound radius, Ibanez nu. Mi se pare o chestie destul de interesanta, tinand cont ca dotarea asta o intalnesti la Jacksonurile destul de scumpe.

O alegi pe care iti place mai mult pana la urma, amandoua sunt frumoase :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest SixChords

Nu stiu, dar eu am inceput sa-mi urasc chitara actuala din cauza neck-ului (care e bolt-on), se lasa pe spate, si se stramba, de m-au luat nebuniile reparand-o... dar asta poate fi si de calitate, cred. Pana la urma, cred ca tot charvel o sa-mi iau, desi imi place mai mult forma de la Ibanez. Mersi oricum :respect: !

Link to comment
Share on other sites

:huh: Dude, e ceva in neregula cu chitara ta. Bolt-on-urile nu "se lasa pe spate" si nici "nu se stramba", doar daca s-a umblat la ceva. De exemplu daca a fost set neck si s-a gandit careva sa-i bage suruburi, daca s-au dat gauri aiurea, daca s-a schimbat neck-ul, daca s-a folosit aiurea pila, etc. Normal trebuie sa stea fix neck-ul prins in suruburi.
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, dar eu am inceput sa-mi urasc chitara actuala din cauza neck-ului (care e bolt-on), se lasa pe spate, si se stramba, de m-au luat nebuniile reparand-o... dar asta poate fi si de calitate, cred. Pana la urma, cred ca tot charvel o sa-mi iau, desi imi place mai mult forma de la Ibanez. Mersi oricum :respect: !

 

Se rezolva cu un setup, se intampla treaba asta cam de 2 ori pe an cand se schimba anotimpurile.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.