www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parere Voce?


Guest anaaaf
 Share

Recommended Posts

Sincer e cam putin sa-mi formez o parere dar at first glance e destul de "meh". Nici nu se muleaza prea bine pe raza ta vocala e un pic prea inalta, dar pe langa asta ai falsat destul de des. A, si nu numai ca nu e nevoie dar nici nu e recomandat sa te scremi ca incepator. Realizez ca voiai sa transmiti o chestie dar daca era sa canti cu mai mult volum si mai plin transmiteai cam aceeasi chestie si nu-ti nenoroceai gatul dupa cateva strofe. Nu vreau sa fiu prea dur, nu cunosc toate circumstantele si e posibil sa mai fi cantat in seara respectiva caz in care e normal sa o mai festelesti. Continua sa canti oricand poti si ai sa fii surprins cat de repede ti se imbunatateste vocea.

Link to comment
Share on other sites

Guest anaaaf

Sincer e cam putin sa-mi formez o parere dar at first glance e destul de "meh". Nici nu se muleaza prea bine pe raza ta vocala e un pic prea inalta, dar pe langa asta ai falsat destul de des. A, si nu numai ca nu e nevoie dar nici nu e recomandat sa te scremi ca incepator. Realizez ca voiai sa transmiti o chestie dar daca era sa canti cu mai mult volum si mai plin transmiteai cam aceeasi chestie si nu-ti nenoroceai gatul dupa cateva strofe. Nu vreau sa fiu prea dur, nu cunosc toate circumstantele si e posibil sa mai fi cantat in seara respectiva caz in care e normal sa o mai festelesti. Continua sa canti oricand poti si ai sa fii surprins cat de repede ti se imbunatateste vocea.

 

 

Da,mai cantasem,e adevarat,dar eram cu adevarat ragusit de la un eveniment desfasurat cu 2 zile inainte,...respectiv un chef la care am zbierat cat m-a tinut...:)

Nu inteleg la ce te referi,cand zici de volum.Cant destul de tare fara microfon(departe de a sopti),daca la genul asta de volum te referi.Pedealta parte, o sa tin minte sfatul tau si o sa-l iau in considerare.Multumesc frumos pt opinie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

he he, probail te astepti la osanale. Hmm, talent este, nu e vorba. Incearca sa nu mai gushoi si sa studiezi mai mult. Poti fi un solist bun fara indoiala. Cu privire la falsat, din experianta mea asta e falsat in necunostinta. Cu alte cuvinte nu esti sigur pe piesa . Asta e usor de indreptat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest anaaaf

UrsulBrun: "Cu privire la falsat, din experianta mea asta e falsat in necunostinta. Cu alte cuvinte nu esti sigur pe piesa"

M-ati intuit bine :)

Am cantat cam ce-am auzit,nu am cunostinte si nici studii.Nici nu ma indoiam ca nu falsez! :)

A fost o incercare pe un karaoke, din hobby si intrebarea am adresat-o din curiozitate.

Alecs_777:" Sincer e cam putin sa-mi formez o parere"

Pt afirmatia care ti-am scos-o din context, am mai inregistrat cu ..acelasi telefon cateva piese cantate pe mine pe negative gen "karaoke".

Poate ca o sa fie mai edificator de data aceasta si o sa se poata spune cu Da si Nu la numele threadului :)

Multumesc celor care si-au exprimat o parere.

1) http://www.hotfiles.ro/download/it_s_my_life.mp3/473615

It's My Life -varianta acustica

2)http://www.hotfiles.ro/download/runaway_ts99.mp3/473616

Runaway-varianta veche.

Am incercat sa cant si partea de finalul piesei,cea cu "Ahhhhh, she's a little runaway.....My my my my...Uhhhh...etc

3)http://www.hotfiles.ro/download/bed_2.mp3/473622

Bed Of roses.

La primul refren,partea cu bed of nails (cea care o cant mai tare ca intensitate)o cant la o distanta nepotrivita de microfon si apar ceva dostosiuni.Pe parcurs ma corectez(cred).

4)Livin On A prayer ? :)

Link to comment
Share on other sites

parerea mea sincera e ca gresesti postand pe un forum public inregistrari deastea.mai bine intrebi un cunoscut ,chiar daca nu se pricepe la muzica,poti intreba o parere de consumator.oricine poate sa isi dea seama intr-o oarecare masura daca ceva e binisor sau rau.poate in general canti mai bine decat aici dar repet.cu inregistrarea asta nu poti sa atragi opinii pozitive.

 

ps:timbrul tau e frumos,dar lipseste total tehnica vocala ,canti drept,nesustinut si o chestie de mare efect ar fi sa inveti piesele inainte sa te apuci sa inregistrezi.la piesa it`s my life erai pe dos cu totul.incearca sa repeti cu vocea fara sa mai urlii,sa incerci sa atingi acutele la un nivel cumva constant si sa inveti si respiratia macar in functie de piesa.succes la repetat!!!

Edited by victor_petrescu
Link to comment
Share on other sites

Guest anaaaf

Feedbackul primit de la cunostinte care m-au auzit cantand este unul pozitiv,dar sunt oameni normali,consumatori cum le spui tu, deci am socotit ca :"ce stiu ei?".Am fost acuzat de o fata inclusiv ca nu cant eu,desi cantam pe negative karaoke in fata ei :).Un lucru insa este cert: suna MULT mai bine pe instatia de karaoke decat inregistrat cu telefonul.

Acesta este motivul pentru care am apelat la o parere obiectiva din partea unor oameni care au habar,carora le-am multumit si am mai plusat cu alte inregistari(adevarat ca nu calitative)...Am crezut ca o parere cat de cat se poate lansa chiar si cu inregistrari lamentabile.

Si legat de "o parere de consumator", oamenii de aici nu sunt in primul rand consumatori?

Multumesc frumos pentru opinie, pt faptul ca ti-ai risipit o vreme sa asculti si sa postezi.

Edited by anaaaf
Link to comment
Share on other sites

sesizez o usoara urma de ironie in postarea ta.daca ai inteles gresit sau crezi ca am ceva impotriva ta gresesti.eu ti-am spus parerea mea obiectiva fata de ce am auzit,am incercat sa-mi exprim parerea cat se poate de delicat,nu ma refer la calitatea inregistrarii si doar la vocea de pe ea etc.daca te tii de treaba poate peste un an o sa ajungi la concluzia ca am avut dreptate in tot ce am scris acolo mai ales la ideea de a nu mai posta cel putin deocamdata inregistrari de genul.bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest anaaaf

Apropos de consumator,(publiccum spui tu),aceste 3 piese plus don't cry de la guns n'roses,patience de la gnr si advertising space de la Robbie Williams le-am cantat intr-un club de karaoke...din Budapesta.Una peste alta,total incorect -cum spui tu(nu te contrazic si nu o spun cu ironie), reactia a fost destul de...maxima.poate ceva a sunat bine :).Sau poate lumea de acolo nu era asa de atenta la falsat si/sau tehnica vocala...Sau poate era de vina vacarmul general!

Edited by anaaaf
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.