www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Electroacustica


Guest DeadEyeDaniel

Recommended Posts

Guest DeadEyeDaniel

salutare

 

vreau sa imi iau o chitara electroacustica, ce brand de chitara imi recomandati? bugetul meu e de pana in 1000 ron.

 

in varianta electrica, o voi folosi cu un amp fender 10G, daca are vreo relevanta...

 

de asemenea, ce stiti despre chitarile electro-clasice? imi par interesante... pentru ce gen de muzica credeti ca sunt potrivite? ce avantaje ofera?

 

mersi mult!

Link to comment
Share on other sites

de asemenea, ce stiti despre chitarile electro-clasice? imi par interesante... pentru ce gen de muzica credeti ca sunt potrivite?

De la death metal in sus. :death:

 

 

Hai sa ne lamurim. Chitara electroacustica NU este chitara electrica si chitara acustica in acelasi timp (din punct de vedere a noutiunilor populare ale termenilor). Iti place chitara electrica (efecte, distorsiuni, fuzz-uri si alte nebunii), iti iei electrica, iti place acustica (folk, agatat gagici triste, cantat pe plaja), iti iei acustica.

Nu prea inteleg de ce vrei sa folosesti electroacustica cu amp-ul Fender. De obicei electoracustica nu ai de ce s-o amplifici. Doar daca vrei sa canti in cluburi, la spectacole, etc. In rest, in casa si la gagici poti sa canti neamplificat fara probleme.

 

Chitara electroclasica este facuta pentru a canta muzica clasica.

Edited by Gojira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.