www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator Ss Crate Powerblock 150W


andy
 Share

Recommended Posts

Amplificatorul este in stare perfecta de functionare si estetica. Sunt primul cumparator, fiind achizitionat de pe esound.ro

Garantia cred ca e demult depasita pentru ca il am de mai mult de 2 ani, desi a fost folosit destul de putin repetitii si cateva concerte. L-am folosit initial ca si amp pentru procesor, dupa care amp cu pedala de OD in fata. Nu m-a lasat niciodata...iar la cele 2kg....aaa si cant metal, deci se poate scoate de la clean la OD puternic cu distorsul lui, iar pt ce ii pui in fata(sau FX loop) nu e nici un fel de problema.

Chiar daca acum imi rup spatele cu un head pe lampi...pentru asta imi va lipsi cu desavarsire, trebuie sa recunosc este solid-state, dar am fost tot timpul uimit de ce poate "micutul"

 

Pachetul contine: amplificator, husa, (cred)manual, cablul de alimentare

 

"The Crate CPB150 PowerBlock Stereo Guitar Amp is the amp to buy if you use a multi-effects processor. 150W mono/75W stereo guitar amp weighs only 4-1/2 lbs. and has a special FlexWave preamp that can be overdriven just like a tube amp. It has gain, level, 3-band EQ, headphone jack, RCA inputs, effects loop, DI, and left, right, and mono speaker outputs. It also comes with a padded travel bag and a universal power supply."

 

Pret: 950RON (tinand cont ca m-a costat ~1100de nou)

 

Am sa revin cu pozele produsului

Se poate vedea/testa in Cluj-Napoca

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A avea ceva nu inseamna ca il si folosesti....cred ca am specificat asta. Cant de mai bine de un an pe amp full lampa...deci...te las pe tine sa vezi cum ies calculele. Eu te rog sa te gandesti si in magazin...cat poate sta sa prinda dram de praf....dar e foarte simplu sa gasesti nod in papura.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.