www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bosst GT-5 Multi Effects Pedal


Guest lp2005
 Share

Recommended Posts

Guest lp2005

Salut,

 

Am gasit un BOSS GT-5 used pentru 250$ si nu stiu daca sa-l cumpar sau nu (am mai pierdut un BOSS GT 6 last week pentru 350$). Are cineva vreun input? Cum e comparativ cu un BOSS GT - 6. Uite ce zice anuntul original si o poza (daca pot sa o atasez)

 

Thanks,

 

It's in great shape and everything works. I don't know how old it is.

They started selling them around the year 1999. Here are some reviews

 

http://tinyurl.com/ohr6f

post-758-1152806619_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005

Daca l-ai gasit in strainatate, nu-ti bate capul ca gasesti si GT5 si GT6 pe ebay la greu. Daca esti din Romania, se merita 250$... pe aici s-au vandut si mai scumpe. Multi spun ca GT5 este peste GT6 in materie de distorsiune.

 

Multumesc mult pentru raspuns. Da, l-am gasit in strainatate. Nu am cautat pe eBay dar acum mi-ai dat o idee. O sa verific. Tipul cu GT-5ul il lasa la 220 da' nu am vazut produsul. Pentru distors folosesc un MT 2 da' ma gandesc sa-l trade daca gasesc pe un multiproc acelasi distors (sau mai fain). Am avut un ME-50 si MT-2ul de pe el suna ca cel analog. Chiar mi-a placut.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest lp2005

In seara asta urmeaza sa ma intalnesc cu tipul cu BOSS GT5 (7:30 PM) pentru $230. Mi-a zis ca nu are poze cu item-ul dar ca arata like new. In principiu am cazut de acord da' eu inca nu am nici o idee de cum suna un GT5. Mie BOSS mi se par cele mai bune procesoare si deasta am avut curajul sa merg mai mult pe auzite (desi nu am fost "foarte" incantat de ME 50). Oare nu o sa mai am nevoie de MT 2-ul pe care-l am (cumparat nou in martie)? Stie cineva mai multe despre GT5?

 

Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.