www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp Sambora Intrebare


Guest BlueAngelRR
 Share

Recommended Posts

Guest BlueAngelRR

Urmeaza sa imi achizitionez o chitara ESP SA-2 (sambora signature model) din SUA dar persoana care o livreaza spune ca are limita de dimensiune si ar dori sa desfaca griful de corpul chitarii. As vrea sa stiu daca exista vreo problema in ceea ce priveste separarea grifului de corp si aici ma refer la faptul ca primul mentionat are un anume unghi si la montare este posibil sa nu se mai pastreze distanta corecta sau sa afecteze calitatea chitarii. Ce sfaturi aveti? Multumesc

Edited by BlueAngelRR
Link to comment
Share on other sites

Urmeaza sa imi achizitionez o chitara ESP SA-2 (sambora signature model) din SUA dar persoana care o livreaza spune ca are limita de dimensiune si ar dori sa desfaca griful de corpul chitarii. As vrea sa stiu daca exista vreo problema in ceea ce priveste separarea grifului de corp si aici ma refer la faptul ca primul mentionat are un anume unghi si la montare este posibil sa nu se mai pastreze distanta corecta sau sa afecteze calitatea chitarii. Ce sfaturi aveti? Multumesc

Se monteaza la loc si este OK .

Link to comment
Share on other sites

teoretic e ok, practic putini am auzit sa recurga la dezasamblat. gatul ala ar trebui sa stea sub o oarecare tensiune data de corzi. presupun ca renunti si la toc, deci si mai putina putina protectie. totusi o sa stea vreo 2 saptamani la cinestie ce temperaturi si umiditate. sa nu ai probleme cu deformarea gatului.

 

mai bine cauti o alternativa la transport, gen atlasshipping.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest BlueAngelRR

teoretic e ok, practic putini am auzit sa recurga la dezasamblat. gatul ala ar trebui sa stea sub o oarecare tensiune data de corzi. presupun ca renunti si la toc, deci si mai putina putina protectie. totusi o sa stea vreo 2 saptamani la cinestie ce temperaturi si umiditate. sa nu ai probleme cu deformarea gatului.

 

mai bine cauti o alternativa la transport, gen atlasshipping.

 

 

 

transportul cu USPS e 112 dolari...alta alternativa ar fi fedex dar ma costa 400 de dolari si sincer...e aproape cat dau pe chitara deci nu e rentabil. ideea e ca aici in romania nu am gasit-o deloc, si nu stiu in momentul asta ce alegere sa fac. oricum multumesc pentru raspuns :)

Link to comment
Share on other sites

spune-i celui care-ti trimite chitara sa apeleze la ATLAS SHIPPING ! ei pot sa-ti aduca chitara fara sa fie nevoie sa o dezasambleze ! colegul meu Rares Totu a primit mai multe chitari in felul asta si nu au fost probleme ! si mai bine daca o sa vina intr-un case !

 

cei de la ATLAS SHIPPING nu au limita de dimensiuni la colete !

 

parerea mea e ca este cea mai buna solutie asa ! si de costat de costa cam la fel...

 

pana la urma faci cum crezi, dar ideea este ca in final sa ai cat mai putine probleme !

Link to comment
Share on other sites

Guest BlueAngelRR

ok. o sa intreb daca are posibilitatea asta..mersi mult pentru sfaturi sper ca pana la urma sa ajunga ok pentru ca este o super chitara, cel putin din pctul meu de vedere

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.