www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

as manca la pranz niste mititei...


 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Asa nerabdator cum sunt sau ce oi fi mai postez o bucatica, e o idee pe care o lucram la sala, scuzati stangaciile ma rog, pt cei stangaci, dreptaciile :) (nu e lucrata inca, o sa o vedeti si intr-o forma mai buna mai incolo probabil :) ). Poate totusi ceva ar place cuiva din bucatica asta. Mie da :)

 

Aaa si voiam sa zic, pentru cine ar fi interesat, e trasa cu mp3 player Creative Zen Nano care trage prin mufa line-in, deci cam asa se aude, e in functie de microfoanele pe care le plasezi in sala :( Eu inca mai am de rafinat la pozitionarea asta.

BlueArt_Moonlight.MP3

Link to comment
Share on other sites

mie imi plac acele 4 acorduri pe care le leaga baietii astia, este o idee, o melodie, o ceva..

vis-a vis de remarcile gen "muzica de casa studentilor" nici macar nu ma obosesc sa dau replica si asa ar fi bine sa faci si tu gica...

bafta si...... terminati in pana mea piesele alea... :)

Link to comment
Share on other sites

mie imi plac acele 4 acorduri pe care le leaga baietii astia, este o idee, o melodie, o ceva..

vis-a vis de remarcile gen "muzica de casa studentilor" nici macar nu ma obosesc sa dau replica si asa ar fi bine sa faci si tu gica...

bafta si...... terminati in pana mea piesele alea... :)

 

Hmmm, tu ai vrut sa imi faci un cadou de Craciun, nu ? Multumesc :)

Si da, melodiile astea cam trebuie terminate, chiar daca nu avem inca om cu experienta pe versuri si organizare piese, las ca le facem instrumentiste :)

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

nu fac nici un cadou, dar ma enerveaza criticile venite de la niste oameni care decat latra la usa inchisa fara sa fie in stare sa ne demonstreze ca sunt oameni de muzica, incepatori sau orice altceva ce are legatura cu asta...

la muscat de cur toti suntem buni, intrebarea e, curul cui?

bafta "artistilor"...

Edited by randox
Link to comment
Share on other sites

am ascultat ultima zi de lucru si lanul :) .... din pacate la playerul de pe site unele piese se aud la un tempo infernal de mare, si nu am inteles nimic din ele....

 

Pai da, imi place Lanul, dar ... a ramas in coada de peste, nu am avut idei serioase pt dezvoltare :)

Poate asculti piesele cu un player normal, nu stiu ce sa zic, nu am testat pe cel pe pe site.

Poate asculti si Moonlight :) Ehh, rupem noi masa odata, insa nu stiu cand :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Iar am trecut pe la sala, am tras de data asta cu 3 microfoane (destul de ieftine) pe instrumente (cate unul pe amp la chitari si unul langa bas si tobe). E un cover, nu e piesa noastra si avem si un vocal acum pe inregistrare. O sa mai lucram piesa :)

 

 

asta nu e Johnny Cash ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Si doar ca sa mai fie aici ceva mai pun ce mai aveam tras seara singur pe acasa. Nu am stat prea mult pe ele, ca nu prea e mult timp seara dupa servici :) O sa pun si mai bune, incetisor-incetisor :) Astea sunt trase cu basul MusicMan.

gicacontra_efunkwithbass_1.mp3

gicacontra_simpla12.mp3

gicacontra_simpla13.mp3

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 2 years later...

Am uitat sa va zic ca n-ar fi rau sa mai citesc si cate un mesaj de la voi biggrin.gif

 

dezgrop mortii, dar acum am ascultat cu atentie, ce sa zic frate Gica, seamana izbitor de tare cu piesa asta facuta de noi prin 1999..: :respect:

8 o'clock - Las-o balta.mp3

Edited by randox
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.