www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Profesor Bucuresti, Discutii Pe Tema Asta


thebluefalcon
 Share

Recommended Posts

Am cam 4 ani de chitara, in care am invatat de capul meu; stiu acordurile de baza, ba chiar si barre-urile imi ies bine, ceva ritm si solo ( mai ales bazat pe pentatonica si gama majora ); digitatia este destul de buna, chiar un pic pe shred, dar cam doar pe cele 3 corzi subtire imi iese acum ( asa cum se cam si incepe/recomanda exercitiile la inceput, urmand ca ulterior sa faci pe toate 6 ).

 

Problema e, ca am invatat totul foarte dezorganizat si chiar haotic, nici nu stiu sincer cum am ajuns sa invat anumite lucruri; pur si simplu am exersat tot ce am nimerit/gasit pe internet...

 

Ma intreb daca un profesor de chitara ar fi o idee buna. In trecut am fost ferm impotriva ideii, credeam ca nu-mi ajuta la nimic; dar, oare asa o fi? astept pareri pe tema asta;

 

Ce vreau, este sa invat sa cant la chitara electrica, sa imi dezvolt urechea muzicala, sa invat cat mai multa teorie si game ( nu stiu de exemplu sa cant nici macar pentatonica pe tot griful, nici alte game; doar cateva "forme" si abia le lipesc :) )

 

Ma intereseaza zona de blues si power metal ( mai ales ultima dar nu exclud blues-ul; ba de fapt daca stau sa ma gandesc, nici jazz-ul :) )

 

Deci ar fi o idee buna un profesor?

Are cineva recomandari in sensul asta?

 

Cred ca ma incadrez undeva la mediu spre avansat, poate mai jos :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.