www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Megadeth - Hangar 18 Jam


Shreder_DT
 Share

Recommended Posts

Pentru ca mi se pare una dintre cele mai tari piese de la Megadeth, ma gandeam sa incercam sa facem cover-ul de la zero.

Are o caruta de solo-uri si riff-uri, cam grele ce-i drept, dar io zic ca merita incercat.

La solo-uri merge si improvizat daca simtim nevoia, Marty nu e chiar usor de reprodus, dar riff-urile ar fi frumos sa iasa cat mai aproape de original :)

 

Atasez backing track-ul pentru Lead guitar, cu vocea inclusa. E simplu, unde nu se aude nici o chitara, tre sa bagam noi.

O luam cu inceputul, cine se baga la intro riff?

 

P.S.: Daca nu se baga nimeni pana in weekend, ma bag io la intro.

Megadeth - Rust In Peace - Hangar 18 - Lead Guitar Backing Track.mp3

Link to comment
Share on other sites

Super cantat, ma bucur sa vad ca mai sunt si altii interesati.

O sa trag diseara Riff-ul de strofa. Va puteti pregati de primul mini solo Marty Friedman de dupa prima strofa :)

 

Daca se poate, as vrea sa trag tot eu si solo-ul asta. Dupa promit ca nu ma mai bag. (A se citi: l-am tras deja)

Link to comment
Share on other sites

Ok, o sa incerc sa trag azi sau maine, Rifful de la a doua strofa si eventual primul mini solo al lui Marty de dupa strofa 2.

Mai urmeaza un solo mic de-al lui Marty, apoi vin main solo-urile lui Marty, ceva mai lungi, iar pe final Dave si Marty fac arunca cu solo-uri unul spre celalalt :).

Deci Radu zici ca bagi primul solo al lui Dave si urmatorul de la Marty?

 

@manbearbig - Te bagi la al doilea mini solo al lui Marty de dupa strofa 2, sau orice altceva?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.