www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trooper- Album Voodoo


schema
 Share

Recommended Posts

La un spectacol inedit si de calitate, probabil nu de amploarea celui oferit tot in Bucuresti la lansarea operei rock "VLAD TEPES - POEMELE VALAHIEI", putem sa fim martori de maine in doua saptamani.

 

""Joi 8 decembrie 2011, este seara in care bucurestenii vor lua parte la lansarea celui mai recent album al formatiei TROOPER. Ei vor infrunta magia VOODOO in Silver Church de la ora 20, in cadrul unui concert ce are toate ingredientele unui eveniment fara precedent pe scena rock din Romania…..

 

 

Ambianta VOODOO va fi creata cu ajutorul unei productii laborioase ce va include personaje intunecate, efecte surprinzatoare, scenografie spectaculoasa si invitati pe masura. Printre cei care vor fi alaturi de Trooper se vor numara tenorul Florin Georgescu si doi dintre membrii formulei Krypton din perioada albumului “Lanturile”, respectiv Gabi Nicolau (Gurita) si Eugen Mihaescu"".

 

Asta e o parte din cele spuse de baietii TROOPER pe website-ul lor, dar nu va lasati inselati, pe scena va fi mult mai mult.

Mie nu prea-mi placea Vlad Tepes al lor, dar, dupa ce l-am ascultat pe viu, cu tot spectacolul reusit la Palatul copiilor la lansare, e acum in fruntea preferintelor mele, mai-mai sa fac pasul dinspre CARGO spre ei.

Daca sunteti din Bucuresti, ocazia e de neratat.:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Foarte multa lume in Silver Church, iar cantarea a fost un spectacol adevarat, nu stiu cat i-o fi costat, artificii, focuri, papusi Vodoo, dar rar vezi asta.

Si-au cantat cu placere vreo trei ore.

Poate veti vedea ceva pe net (metalhead sau alte website-uri de profil).

 

[ Nu zic nimic de trupa, ca-s prea subiectiv in a-i lauda pentru ce au facut aseara, dar Balaurul-Aurelian nu trebuie ratat acum, cand este chitarist de referinta la noi (referinta la ce? Pai, e unul dintre cei mai buni ai nostri, nu cel mai bun, ca asa ceva nu exista).

Si se vede, de la un disc la altul, ca evolueaza repejor, ca tehnica cel putin, ca de simtire nu duce lipsa, si chiar daca n-are fumuri, cum stiti bine ca unii au, e posibil ca peste zece ani sa fie prea scump ca sa-l vezi cantand.

Mai ales daca se va apuca sa cante si sa inregistreze compozitii instrumentale proprii.

Am zis de Balaur ca de, asta-i totusi rGc]

Link to comment
Share on other sites

Balaurul-Aurelian nu trebuie ratat acum, cand este chitarist de referinta la noi (referinta la ce? Pai, e unul dintre cei mai buni ai nostri, nu cel mai bun, ca asa ceva nu exista).

Balaurelian , este un tip cu picioarele bine infipte in solul patriei , care stie sa evalueze exact ce canta si ce potential are . Asta-l face cu atat mai valoros . Ca de cantat, canta orice , nu-i bai . Are de toate .

Probabil ca sunt mai putini cei care stiu ca Balauru' mai este implicat si intr-un proiect de coveruri . L-am "prins" odata la un astfel de concert in Targoviste , la Fiord , cand Alin nu a putut sa vina si a cantat si vocal piese de la Metallica . A fost one man show... am ramas "totally flat" .

Edited by ggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.