www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Roland Micro-CUBE


Guest space

Recommended Posts

Guest space

hmmm...demou-rile de pe site sunt chiar ok...

ideea este: arunc pe fereastra 100 de E?...pt un practice amp imi pare destul de interesant.

Link to comment
Share on other sites

Guest Diego

Eu am un Roland Micro-Cube. Este foarte interesant la inceput pentru ca are modele de amp (dual rectifier este foarte bun) si efecte (mie imi placea phaser, un efect pe care nu-l cunosteam). Problema este ca box este mic si distorsioneaza. Si problema asta este mai mare daca ai o chitara cu bassi puternici ca o LP sau ceva.

 

Dar vantajul principal pentru mine este ca merge si cu baterie (si nu consuma mult) si se transporteaza foarte bine. Eu l-am luat cu mine de 2 ori in romania fara problema, cu avion, ca bagajul de mana sau nu. L-am si luat la mare si cantat cu baterii. Foarte convenabil pentru un picnic sau ceva.

 

Amp este foarte linistit, nu auzi nici-un zgomot si il poti uita aprins usor. Asta cred ca este bun, dar pentru a canta doar acasa eu cred ca un marshall mgf10 este mai bun. Eu la-m si avut si este mai sgomotos si n-are efecte, dar suna mult mai bine. MGF15 nu mi-a placut deloc pentru ca cutia sa de lemn facea vibratii, si am incercat 3 si nu este o problema usor de rezolvat. Problema cu MGF15 este ca cutie este mai mare decat ceea a lui MGF10, dar materialele si arhitectura lui sunt la fel.

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

eu zic sa nu dai 100 de euro pe jucaria aia .... pur si simplu nu merita...mai bine iti iei un cub marshall mai mic , sau un behringer ( dar nu stiu cat is de bune behringarurile )

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

eu zic sa nu dai 100 de euro pe jucaria aia .... pur si simplu nu merita...mai bine iti iei un cub marshall mai mic , sau un behringer ( dar nu stiu cat is de bune behringarurile )

sti defapt incearco daca ai ocazia si incearca si altceva si vezi ce-ti place

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.