www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

hei ce tobe se pot cumpara cu 1000 euro ?


Guest Flopetz
 Share

Recommended Posts

Guest Flopetz

hey imi puteti arata ofertele posibile ce as putea lua cu 1000 euro .... din ceea ce este aici la noi nu de pe net ... e doar o intrebare inofensiva :) nu am inca degand sa i-au tobe doar sa aflu ceva oferte si mersi mult :) :) !

Link to comment
Share on other sites

Guest UrsuL

Check out www.grosmann.ro ... oferta de SONOR cu garnitura de cinele MEINL mi se pare foarte tare ...

 

in toamna cel putin eu asta imi iau ... si ca o comparatie de pretz ... era la MCMusic un tractor de toba Peavey cu care s-a tzepuit un amic (suna infect, eu am amati si am avut takton si alea cu fete remo pe ele suna mult mai bine) si a mai dat si 2000 de ron pe ea

 

Eu oferta mai buna ca la Grosmann nu am vazut pana acu' in tzara ... daca stiti voi mai tare de atat va rog sa postati ... chiar va rog sa postati ca sunt si eu foarte interesat

Link to comment
Share on other sites

Guest UrsuL

Mie Pearl in mod expres nu prea mi-au placut ... acum nu stiu ce fel de model erau ... buget restrans sau model normal ... Am batut pe setul lui Nelu Dumitrescu (nush daca erau ale lui personale sau ale organizatorilor) si nu pot sa zic ca m-a racorit ... eu is fan SONOR dupa cum se vede si in userbar ...

 

Aaaa uitam ... Yamaha Rydeen sau ... ?! nush ce model ... alea ale lui Morrison suna la fel ... demential ...

Mapex iarasi suna crima (Coco Sound)

 

Acu' mai e si alta parte a problemei ... eu cant metal folosesc multa pedala dubla si caut toba mare "nervoasa" ca sa zic asha ... contraza foarte mult sa stii ce fel de muzica o sa canti cand iti cumperi o toba ... Nu ma vad io acu' pedaland la un set Gretch Catalina Birch sau Slingerland sau ceva dedicat ptr jazz blues ... Iti dai seama ca ar suna foarte prost o toba de felul asta expolatata necorespunzator ...

Edited by UrsuL
Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

am yo in lista de mess un tip kre vinde un PEARL EXPORT cu 1100 euro ! se merita ... cu 2 cazane , tot ce trebe .... o sa caut id-ul si ti-l trimit pe prv ... cre' k mai bine decat PEARL nu gasesti la bani astia ...

da ai dreptate e pdp nu cred ca e f scump setu e misto oricum ala :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

hei pai ce sa spun swingstarul eu spun ca nu s cele mai tari asa de la tama superstar e mai ok :( dar oricum cu niste fetze remo rupe tot si in fond e tama ... e inedit :) ... faza cu genul nu am un gen aparte incerc sa fiu cat mai complex ... cant si punk am trupa de punk o sa cant si blues si rock .... ma refer la rock gen europe ... dire straits .... poison ... ma rog cam aici ... si blues ul e unik :) :) ... cam la asta ma invart ... nu ma bac la black sau hard sau asa ... ma rog sa fie o toba cat mai complexa sa se poate de toate pe ea ... mersi mult pt tot ce ati scris pe aici mai scrieti ... sa imi fac o idee B)

Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

hey nu mai spuneti nimik ? nu mai stiti nik ... daca mai stiti ceva mai dati cu pararea va rog mersi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mapex

Nu am inteles daca in banii astia intra doar tobele sau si cinelele, pt. ca situatia e complet diferita. Oricum, oferta de tobe NOI in tara, la banii astia, in afara de Sonor-ul de la Grossman, nu stiu (mai sunt dar nu se compara). Asa putem face o lista cu ce-i pe-afara, dar ce rost are? Probabil ca le sti si tu... Se pot aduce si altele, nu numai ce vezi pe situri (ma refer la firmele romanesti care aduc). De ex. am vazut niste Pearl-uri EX, in 3 tomuri, la 739$, sau Pearl Forum la 629$ (in state). Bineinteles plus taxe si comision si fara cinele. Cu tot cu cinele, e cam greu, atarna mult taxele.... In general, la banii astia poti sa-ti iei seria cea mai ieftina de la orice firma renumita, dar depinde f. mult de cinele. Daca mai strangi macar 200-300, ai sanse mult mai multe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

mersi mult man pai eu m am gandit sa mai strang 500 euro vara asta :) dar oricum eu spun ca daca as lua un set vechi plus cinele as reusi sa i au ceva fff misto .... iar probabil transportul il pot rezolva eu cumva sa spunem ca ar merge unchiu meu .. atunci nu am nimik de platit nu? platesc exact cat e in magazin si restu nik taxe la vama sau prostii....!?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tudor31

E complicat cu transportul. Daca ti le aduce unchiul tau, trebuie sa le bage la cala avionului. Sunt mari, fragile si aia de la cargo tratesc bagajele urat. Fiind un set de tobe se poate face si "pierdut". Alta problema ar fi ca bat la ochi si cand intra in tara cu siguranta o sa sara vamesii cu taxele, care evident sunt mari. In cel mai bun caz le da si lor ceva si il lasa cu ele...

 

iar in america platesti exact cat scrie pe site, dar s-ar putea sa iti mai ceara si site-ul niste bani de transport pana la o resedinta in sua...

 

Cam atat. Bafta si daca tot vrei sa iti iei din america strage dolari nu euro :)

Edited by Tudor31
Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

ok mersi tudor a pai ziceam si eu ... asa, deci nu platesc nimik in plus ... daca merge cineva din familie sau ma rog daca am eu rezolvat transportul nu platesc nik ... mai mult ... :) misto atata ca la vama dau ceva parleala :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

hey imi puteti arata ofertele posibile ce as putea lua cu 1000 euro .... din ceea ce este aici la noi nu de pe net ... e doar o intrebare inofensiva :) nu am inca degand sa i-au tobe doar sa aflu ceva oferte si mersi mult B):) !

man daca te referi la sonor force 505 ... .sunt cam naspe :) nu s asa misto tobele alea si nici nu si merita banii

 

Check out www.grosmann.ro ... oferta de SONOR cu garnitura de cinele MEINL mi se pare foarte tare ...

 

in toamna cel putin eu asta imi iau ... si ca o comparatie de pretz ... era la MCMusic un tractor de toba Peavey cu care s-a tzepuit un amic (suna infect, eu am amati si am avut takton si alea cu fete remo pe ele suna mult mai bine) si a mai dat si 2000 de ron pe ea

 

Eu oferta mai buna ca la Grosmann nu am vazut pana acu' in tzara ... daca stiti voi mai tare de atat va rog sa postati ... chiar va rog sa postati ca sunt si eu foarte interesat

man daca te referi la sonor force 505 ... .sunt cam naspe :( nu s asa misto tobele alea si nici nu si merita banii

 

oh firar nu stiu ce am facut acolo am gresit scuzati ...

Edited by Flopetz
Link to comment
Share on other sites

Guest mapex

Mai bine iti iei Force 1005 de-afara, sunt in jur de 600 dolari sau euro, depinde de unde le iei, e totusi ceva mai bine decat 505... daca nu-ti permiti 2005, alea chiar merita. Sau mai strangi si-ti iei 3005, sunt excelente. Recunosc, am o feblete pt. Sonor, ca aspect imi plac mult, mai ales tom holderul, desi mi-am luat...Mapex. Eu zic sa nu te grabesti, mai bine mai strange bani, sa nu-ti para rau mai tarziu... Cam de pe la 1500 in sus ai multe optiuni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Flopetz

dah mersi mapex asa ma gandeam si eu ... cei din trupa m-au tot stresat sa imi i au tobe cand aveam vre o 400 500 ... ... euro ... oricum mai strang bani :) oricum daca as avea pe cineva care ar merge dincolo din familie atunci ... 1000 euro ar fi perfect ... imi pot lua aproape orice .... de pe site .. stii sa nu platesc taxele alea ...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

am auzit ca tobarul de la vita de vie are un set de tobe ceva cu "DW" foarte mishto cu care se poate trage si in studio si costa doar 500 de euroi

iar cu inca 500 de euroi iti iei si un set de cinele sabian sau paiste

 

a nu se intelege gresit nu le are de vanzare atata costa ele in mod normal

is curios ce tobe DW is alea cu 500 de euro :))))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.