www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Niste Piese Hard Rock


Guest emcepatrat

Recommended Posts

Guest emcepatrat

Salut, sunt Adrian si sunt din Bucuresti. Am compus piesele astea hard rock in stilul ACDC (imi place mie sa cred) si .. nu cred ca sunt in stare sa fac ceva cu ele, nu am cu cine si nimeni nu ma asculta.

Ideea e ca eu cred in ele si au potential.. vreau sa le preia cineva si sa le cante sa faca ce vrea cu ele. Sa isi formeze o trupa daca nu are si sa le cante asa, altfel, sub orice denumire ,,, nu ma intereseaza.. Luati-le .. ca pe un dar.. si faceti ceva cu ele. Nu astept nimic in schimb si nici nu vreau. Deci , daca e cineva acolo, si va place, luati-le si faceti ce vreti cu ele.. nu e vreo pacaleala sau ceva.. Pur si simplu vreau sa le preia altcineva si sa faca ceva cu ele, sa le faca auzite. Daca vreti va ajut cu ceva idei de versuri sau alte idei de riffuri, nu conteaza.. Oricum... ma rog.. asta e...

Sper ca va placea cuiva si va dori sa le cante. Poate sunt doar niste zgomote sau nu, dar mie imi plac. si btw, sa lasati aici o opinie ceva.. va place nu va place ? de ce ..

Oricine ai fi, ati fi.. luatile si cantatile daca credeti ca merita. Multumesc.

Load up your gun.mp3

Rock n roll machine.mp3

Rock is not dead.mp3

I did it again.mp3

I'm going down.mp3

Edited by emcepatrat
Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt Adrian si sunt din Bucuresti. Am compus piesele astea hard rock in stilul ACDC (imi place mie sa cred) si .. nu cred ca sunt in stare sa fac ceva cu ele, nu am cu cine si nimeni nu ma asculta.

Ideea e ca eu cred in ele si au potential.. vreau sa le preia cineva si sa le cante sa faca ce vrea cu ele. Sa isi formeze o trupa daca nu are si sa le cante asa, altfel, sub orice denumire ,,, nu ma intereseaza.. Luati-le .. ca pe un dar.. si faceti ceva cu ele. Nu astept nimic in schimb si nici nu vreau. Deci , daca e cineva acolo, si va place, luati-le si faceti ce vreti cu ele.. nu e vreo pacaleala sau ceva.. Pur si simplu vreau sa le preia altcineva si sa faca ceva cu ele, sa le faca auzite. Daca vreti va ajut cu ceva idei de versuri sau alte idei de riffuri, nu conteaza.. Oricum... ma rog.. asta e...

Sper ca va placea cuiva si va dori sa le cante. Poate sunt doar niste zgomote sau nu, dar mie imi plac. si btw, sa lasati aici o opinie ceva.. va place nu va place ? de ce ..

Oricine ai fi, ati fi.. luatile si cantatile daca credeti ca merita. Multumesc.

Frumos ...dar mai ai de lucrat la timing ...

Te inscrii pe acidplanet.com si postezi la guitar rock sau rock piesele cate una apoi astepti o saptamana doua pana pui a doua piesa si asa mai departe ( daca le pui deodata nu se vor asculta deoarece se face "refresh" din 7 in 7 zile si nu mai apar piesele intre cele nou postate si necunoscandu-te nu le va cauta nimeni )

 

Pe acidplanet.com sunt multi chitaristi din toata lumea atat incepatori cat si avansati sau chiar profi vei putea sa iei legatura cu unii dintre ei si mai inveti cate ceva mai primesti sau mai dai sfaturi ....etc

Sistemul este in asa fel facut ca te pui si asculti piesele altora scrii un review ,,,de cateva cuvinte apoi de obicei din curtoazie si cel accesat asculta piesele tale si te mai incurajeaza ..( hehe_) asa te asculta si altii pe care in particular prim mesaje pot sa-i intrebi una alta ca sa fie mei sinceri ,vei avea multe de invatat de la toti ceilalti .Este cred singurul site pe care si incepatori pot fi ascultati dat fiind sistemul de review-uri .

Link to comment
Share on other sites

Salut ºi sincere felicitãri ºi din partea mea! Piesele sînt muncite ceva, mãcar partea de chitarã ºi într-adevãr aduc a AC/DC.

 

ªi eu te sfãtuiesc sã mai lucrezi puțin la coordonare ºi sincronizare, dar ºi la sunet, per ansamblu. Adicã sã le cînți de mai multe ori înainte sã înregistrezi, ca sã ai acea siguranțã care nu prea se aude în piese. Pentru urechea mea, cel puțin, pare cã te strãduieºti destul de tare sã le cînți ºi ai emoții sã nu greºeºti.

 

De asemenea, ar mai fi de lucrat ºi post-rec. De exemplu, la I'm going down aud tobele doar cu o ureche (pe stînga parcã). Plus diverse 'nimicuri' de mixaj ºi egalizare etc.

 

A, de curiozitate, ce experiențã ai cu chitara ºi cu ce echipamente ai înregistrat? (chitarã, amp, procesor, softuri etc)

 

Oricum, una peste alta, îți apreciez sincer efortul creator ºi te felicit! De asemenea, cred cã recomandarea lui @karpi este foarte bunã, sã intri într-o comunitate (realã sau virtualã) de chitariºti ºi chiar dacã n-ai sã-ți faci trupã, sigur astfel de contacte îți vor fi de ajutor.

 

Încã o datã bravo!

(Tot) Adrian

Link to comment
Share on other sites

Guest emcepatrat

am folosit pc, nu am amp. Am conectat chitara (Les Paul Special 2 de la Epiphone) in Line in.. am inregistrat asa cum suna chitara normal, dupa care am pus un efect de distors in amplitube 3. Am si idei de voce si cateva versuri, dar nu am gasit pe cineva sa cante peste. Ce am cantat eu cu vocea mea e o rusine.. asa ca nu le-am folosit.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.