www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Instrumentisti Pentru Industrial Metal


eduard.alexandru
 Share

Recommended Posts

Sunt chitarist, am tot echipamentul necesar (chitare, efecte etc). Caut instrumentisti/muzicieni pentru a forma o trupa de industrial (daca nume ca Turmion Katilot, Beati Mortui, Psyclon9 sau trupe care se incadreaza in genul respectiv sau in Neue Deutsche Harte iti spun ceva, e perfect).

Sper sa gasesc oameni seriosi, cu atitudine, o oarecare prezenta scenica si cu principii bine definite. Nu vreau pustani care vor sa cante la fel ca alte trupe sau sa se incadreze 100% in anumite tipare. Specific clar ca nu sunt genul de persoana care sa se prezinte la un concert fara a avea un repertoriu bogat, cu piese lucrate atent si repetate de zeci de ori. De asemenea, nu lucrez cu persoane ingamfate, care vor sa iasa in evidenta, sa fie rockstar; e plin Iasiul de liceeni care nu au nimic deosebit de aratat, au 3 concerte la activ, unde s-au prezentat cu piese lipsite de originalitate si cu o ritmica de toata jena. Eu nu ies din sala de repetitii pana cand nu e totul pus la punct, trupa trebuie sa mearga ceas.

 

Detaliu tehnic: prefer sa folosesc cabsimul din procesor si sa intru direct in mixer daca este posibil, consider ca am mai multe posibilitati si reglaje in felul acesta; daca nu exista aceasta posibilitate, pot folosi cabinete dedicate pentru chitara cu conditia ca semnalul sa ajunga direct in power-amp (fara a folosi pre-ampul amplificatorului). Asta e oricum 100% problema mea si salile de repetitii din Iasi ofera posibilitatea de a utiliza un mixer si un sistem P/A.

 

Specific ca ma descurc foarte bine cu partea tehnica (echipamente necesare pentru sonorizari etc)

Contact: pe acest topic sau prin mesageria privata a site-ului.

Edited by draugr
Link to comment
Share on other sites

De asemenea, sunt interesat de orice trupa metal din Iasi care are nevoie de chitara ritm

Sper sa gasesc oameni seriosi, cu atitudine, o oarecare prezenta scenica si cu principii bine definite. Nu vreau pustani care vor sa cante la fel ca alte trupe sau sa se incadreze 100% in anumite tipare. Specific clar ca nu sunt genul de persoana care sa se prezinte la un concert fara a avea un repertoriu bogat, cu piese lucrate atent si repetate de zeci de ori. De asemenea, nu lucrez cu persoane ingamfate, care vor sa iasa in evidenta, sa fie rockstar; e plin Iasiul de liceeni care nu au nimic deosebit de aratat, au 3 concerte la activ, unde s-au prezentat cu piese lipsite de originalitate si cu o ritmica de toata jena. Eu nu ies din sala de repetitii pana cand nu e totul pus la punct, trupa trebuie sa mearga ceas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.