www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Multiefect. RECOMANDARE?


 Share

Recommended Posts

Guest _Theo_

G2 nu are pedala de expresie...asa ca daca vrei cry/wah, va trebui sa te multumesti cu auto wah - care btw suxx a$$. in rest e bunicel g2-u pt pertu lui

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

ai auzit cum suna digitechurile?nush ce model intra in bugetul tau dar am auzit niste digitechuri care sunau bine...

n-am nici cea mai vaga idee cat costa... :) ...srry :)

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca din cate stiu eu la preturile din afara o pedala de expresie costa cam cat procul. Nu vb de pedala de on off. Diferenta dintre 505II si G2 la pret nu e mare si stiam ca o pedala de expresie e cam cat un 505II. Digitechurile alea mici nu prea mi-au placut (parere personala). Era la ele faza ca nu puteai sa iti pui efecte de distort. Daca presetul avea distort pe el ok daca nu nu puteai regla.

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

io am de gand sa imi iau cat de curand un zoom g2.1 si dupa ce o sa il frec bine-bine o sa pot sa imi dau niste impresii.. pana atunci numai ce am auzit si eu si (probabil) aceleasi lucruri pe care le'ai auzit si tu..

cel mai bine ar fi sa te duci sa testezi singur, poate mie o sa'mi placa si tie nu; in felul asta ai siguranta k nu iei ceva la plezneala..

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Tot fara pedala de expresie... Behringer Vamp2 ... eu am si e chiar OK! Daca te uiti dupa o solutie mai low-budget cred ca e o investitie foarte buna. (Nu pot sa fac comparatie cu noua generatie de ZOOM pentru ca nu am incercat insa fata de cele vechi am aflat si eu ca e mai OK)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ildest

Te-ai gandit la un Korg AX1500G?

Evident daca gasesti pe cineva care sa il dea la SH cu 4 mil .. nou la mcmusic e 730ron.

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

pot sa iti spun despre g2.1 (si deci si despre g2) k are niste efecte absolut geniale. tebuie lucrate (evident) pana ajungi cam la ce cauti tu, dar distorsul e super si poti sa scoti lucruri nebanuite din el.. sincer nici nu ma asteptam sa fie atat de bun la capitolul efecte.. si da, e adevarat ca efectele se schimba pretty fast :)

 

nu stiucand o saam timp, dar poate o sa iti fac niste sample'uri k sa iti dai seama nitel de ce poate (nu promit nimic ink)

Edited by Seraph
Link to comment
Share on other sites

daca poate cineva sa puna un sample e perfect.. de korg nu mam uitat.sunt bune de ceva?

Korg-ul e bun dar la 4 mil nu stiu daca gasesti. Intra pe net si vezi un zoom 3030 ca cineva i-l vinde la 150 euro, poate mai lasa la pret...Eu am un 3030 si sunt multumit si by da way are si pedala de expresie. Problema e ca e destul de greu de lucrat cu preset-urile

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut ZOom 3030. Faina pedala. Mie nu mi s-a parut greu de lucrat preseturi. Are mai multe avantaje decat G2 ca nu are sample deja facute. Poti sa iti schimbi parametri la fiecare efect in parte dupa cum vrei tu nu dupa cum sunt facute setari din fabrica. De ex daca vrei un chorus nu iti da numai C1, C2------C9 cum e la pedalele astea mici de la zoom ci ai sansa sa iti setezi mai multi parametrii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.