www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

sd dimebucker VS Bill Lawrence L-500R Humbucker


dani
 Share

Recommended Posts

pe un forum am gasit pe unu care spunea ca doza Bill Lawrence L-500R Rhythm Humbucker este doza originala pe care o folosea chitaristul de la pantera.asta e la un pretz aprox de 50$.si am auzit ca doza asta este mai buna decat sd dimebucker care este aproape dublu ca pretz.ca sound ma refer la metale,atac foare mare si crunch.stitzi cumva care e mai buna?

 

inca ceva...cica sd dimebucker sh 13 este o copie a celeiallte doze.si este si mai scumpa.ma intreb daca e mai scumpa sd-ul...de nu e considerata mai buna?

Link to comment
Share on other sites

pe un forum am gasit pe unu care spunea ca doza Bill Lawrence L-500R Rhythm Humbucker este doza originala pe care o folosea chitaristul de la pantera.asta e la un pretz aprox de 50$.si am auzit ca doza asta este mai buna decat sd dimebucker care este aproape dublu ca pretz.ca sound ma refer la metale,atac foare mare si crunch.stitzi cumva care e mai buna?

 

inca ceva...cica sd dimebucker sh 13 este o copie a celeiallte doze.si este si mai scumpa.ma intreb daca e mai scumpa sd-ul...de nu e considerata mai buna?

Dime a folosit pe chitarele sale doze L500 (Din cate tin eu minte modelul XL dar iar s-ar putea sa ma insel). Dupa un timp a lansat impreuna cu cei de la Seymour Duncan dimebuckerul , doza signature , dar nu a folosit-o . A fost doar o chestie pe care si-a pus numele.

E dificil de spus la niveul asta ca o doza e mai "buna" decat alta. Depinde ce sunet cauti.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Eu am avut un dimebucker o perioada si tin sa va spun ca suna "ca el". Un output foarte foarte mare si un ton razor-sharp. Merita banii si nici nu e mult. Despre cealalta, nu ma pot pronunta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.