www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau sa invat Guitar Pro


Guest Sonar
 Share

Recommended Posts

Guest Sonar

Greetings!

Vreau sa invat Guitar Pro si eu sa pot face TAB-uri. Stiu cateva melodii cap coada si vreau sa le pun pe portativ :) .

Ma puteti ajuta cumva?

Link to comment
Share on other sites

Guest paul-pantera

Greetings!

Vreau sa invat Guitar Pro si eu sa pot face TAB-uri. Stiu cateva melodii cap coada si vreau sa le pun pe portativ :) .

Ma puteti ajuta cumva?

 

eu zic ca dak stii engleza...poti sa iti faci singur taburile. Intra la ehelp si vei invata. Eu asa am invatat

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

E relativ simplu. Te misti cu sagetile pe portativ, scrii niste numere acolo. Cu + si - reglezi durata notei. Apesi pe spatiu ca sa bagi play. Cam asa. Mai dai Track->Add din cand in cand.

 

Puteai sa te uiti in help, dar de ce sa te obosesti, nu? Mura in gura rulz.

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

eventual poate incerci sa studiezi cum sunt facute taburi deja facute..si asa cred ca o sa-ti faci o idee in mare de ce si cum...

Link to comment
Share on other sites

Pui note, reglezi lunginea (nu cu + si - neaparat - ai in unu din meniurile de sus tot...)... mai track-> add.. mai schimbi proprietatile unui track prin dublu clic, mai reglezi un tempo...

 

Guitar pro is easy. Trebuie doar sa te joci cu el (cauti prin optiuni o data ce ai reusit sa pui cateva note, sa vezi ec poti face cu ele...)

 

Eu am invatat destul de repede.

Link to comment
Share on other sites

Guest Impaler

Ok prieteni care stiti GP5,va rog,explicati-mi si mie ce inseamna chestia aia care e in poza ca nu pot sa o fac si se aude...f.fain...dar cum se canta ? Este un hammer on 7-9,dar 7 e scris un pic inaltat si mai mic :) , si nush,se aud intr-un anume fel,altfel decat un HO obisnuit.Care-i poanta ?

post-1158-1151999039_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Impaler

Multumesc,recunosc ca nu mai auzisem.Deci e un hammer-on obijnuit doar ca prima nota am grija sa se auda mai incet.Hm.Interesant.Will try this today :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

N-are treaba volumul. Prin grace notes treci foarte foarte repede si ajungi in nota principala. Adica canti grace note-ul si imediat iti pui deshtu' pe ailalta. Vezi de exemplu Fade to Black - partea de strofe, dupa mi sau sol (nu-mi amintesc) e o chestie de-aia de doua ori chiar (parca).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.