www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

magie


Guest Mehigh
 Share

Recommended Posts

Pentru mine Criss Angel este de departe cel mai bun iluzionist. Face niste trucuri care chiar ma pun pe ganduri...

Ma intreb uneori pentru CINE lucreaza :)

Cautati clipuri cu el pe net, o sa va placa (are unele deosebite cu niste carti de joc!)

Link to comment
Share on other sites

Poate cineva sa explice trucul asta? http://www.metacafe.com/watch/152624/criss...d_half_a_woman/

 

:):):)

 

Da, e vorba de doua tipe.

Gandeste-te doar la urmatoarele aspecte...

 

De ce filmarea nu a continuat ?

Ai vazut cum isi plimva mainile pe langa "corp" femeia de sus ?

Ai vazut ca era "curios" de plinuta ? Asta mi-a sarit in oki prima data.

De ce nu le-a ales pe alea suple ?

Apoi de ce jumatatea superioara a luat-o la fuga si cea inferioara a ramas pe loc ? :(

 

De curand am vazut la TV o serie intreaga de magii d-astea desfiintate de un "magician" a carei fata era acoperita de o masca, altfel cred ca sfarsea la canal... daca-l aflau cei din breasla...

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine Criss Angel este de departe cel mai bun iluzionist. Face niste trucuri care chiar ma pun pe ganduri...

Ma intreb uneori pentru CINE lucreaza :)

Cautati clipuri cu el pe net, o sa va placa (are unele deosebite cu niste carti de joc!)

 

You're 100% right! Sunt fan inrait Chriss Angel! Cu cat ma uit mai mult, cu atat nu-mi vine sa cred!

Link to comment
Share on other sites

Guest danny_boy_weeeee

Nu e uimitor ce pot face niste efecte speciale??? come on cum poti crede kestii din astea be real...

Link to comment
Share on other sites

Asadar...

1. persoana a fost aleasa din public de catre respectivul > mi-am pierdut increderea din prima

2. daca ati observat (mie asa mi s-a parut) femeia aleasa nu privea spre prima fata atunci cand a pus-o pe banca. Toti spectatorii se uitau acolo, ea mi se parea ca se uita in alta parte...

3. de ce trebuia neaparat ca picioarele sa ramana pe pamant, de ce nu culca persoana cu totul pe banca, ca dc tot o "rupea" ce treaba avea ca se lovea jumatatea superiora la desprindere? :)

4. faza nu-i reala in nici un caz, cred ca asta e evident. Plus ca cel care a realizat filmarea a favorizat magicianul... Deci e posibil sa fie si trucaj video...

5. legat de ipoteaza cu contorsioniste... Hmmm... Picioarele eram cam prea groase pt a fi plauzibila faza... Si mainile alea la fel. Oricum, faptul ca toracele a luat-o la fuga arata clar ca acolo era spilul... (cred)

6. fata care o tinea de maini mi s-a parut a nu avea o reactie naturala... Daca era pe bune in primul rand nu ar fi asteptat sa ii dea drumul abia dupa ce o tara de pe banca, apoi nu ii dadea drumul asa ca la un hoit, apoi nu fugea repede din cadru (sa lase prim planul cu aia care urla) Mi se pare evident ca asta era complice

7. Then again, cea mai plauzibila ramane ideea cu contorsioniste... Ce zicea la inceput magicianul? Good things come in small packages...

Link to comment
Share on other sites

Aici e tot trucat.Uita`te atent sa vezi ca fierastraul ala nu s`a murdarit deloc de sange.

 

:) pai normal ca e trucat , se vede de la o posta ca e de carton fierastrau ala, da intrebarea e cum a facut-o!??

Link to comment
Share on other sites

Guest Mehigh

Aici e tot trucat.Uita`te atent sa vezi ca fierastraul ala nu s`a murdarit deloc de sange.

 

yeah, no blood...normal ca e trucat :) ma intrebam cum si-a bagat picioarele in masa aia, pare cam ingusta.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut la TV si "desfiintarea" acestei magii... era vorba de niste oglinzi, niste panza neagra si 2 femei diferite... un cerc (inel) neterminat (intrerupt) care vezi doamne trecea prin celelalt.. etc... :)

Totul tine de iluzia optica.

 

P.S. Posibil sa va fi povestit mai multe magii in postul de mai sus... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

 

De curand am vazut la TV o serie intreaga de magii d-astea desfiintate de un "magician" a carei fata era acoperita de o masca, altfel cred ca sfarsea la canal... daca-l aflau cei din breasla...

 

 

stiu si eu emisiunea aia numai k nu e kiar atat de curand.. ma uitam la ea acu vro 4 - 5 ani o dadea pe prima.. btw, in ultmu episod isi da masca jos :)

 

 

p.s. : sper k amandoi vb de acelasi tip cu masca aia neagra :)..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

GIZAZ CRAIST oameni , cum puteti sa discutati despre asa ceva.ai chent baliv iu bai deat shit.baaa.E :) FORUM DESPRE CHITARI NU DE ASA ZISELE KKTURI DE ILUZII FACUTE LA MONTAJ.ca de asta stai cu zecile de ore sa te informezi despre subiect si de fapt stai si citesti si pierzi timpul cu prostii de genu asta care tin doar la vara`mea aia mica de 8 ani.mai era un thread odata unde se laudau trancalanii cu cate id`uri au pe messenger.PAI BA DE ASTA NU DATI INAINTE SI HABAR N`AVETI DE UN RAHAT DE GAMA PENTATONICA...K VA UITATI CUM SE "TAIE" UNU...EF IU SI CHEI UAI OU IU.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

GIZAZ CRAIST oameni , cum puteti sa discutati despre asa ceva.ai chent baliv iu bai deat shit.baaa.E :) FORUM DESPRE CHITARI NU DE ASA ZISELE KKTURI DE ILUZII FACUTE LA MONTAJ.ca de asta stai cu zecile de ore sa te informezi despre subiect si de fapt stai si citesti si pierzi timpul cu prostii de genu asta care tin doar la vara`mea aia mica de 8 ani.mai era un thread odata unde se laudau trancalanii cu cate id`uri au pe messenger.PAI BA DE ASTA NU DATI INAINTE SI HABAR N`AVETI DE UN RAHAT DE GAMA PENTATONICA...K VA UITATI CUM SE "TAIE" UNU...EF IU SI CHEI UAI OU IU.

 

Ba da tu esti frustrat rau...

 

 

 

PS: Presimt ca asta ajunge la Desert...

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
GIZAZ CRAIST oameni , cum puteti sa discutati despre asa ceva.ai chent baliv iu bai deat shit.baaa.E :) FORUM DESPRE CHITARI NU DE ASA ZISELE KKTURI DE ILUZII FACUTE LA MONTAJ.ca de asta stai cu zecile de ore sa te informezi despre subiect si de fapt stai si citesti si pierzi timpul cu prostii de genu asta care tin doar la vara`mea aia mica de 8 ani.mai era un thread odata unde se laudau trancalanii cu cate id`uri au pe messenger.PAI BA DE ASTA NU DATI INAINTE SI HABAR N`AVETI DE UN RAHAT DE GAMA PENTATONICA...K VA UITATI CUM SE "TAIE" UNU...EF IU SI CHEI UAI OU IU.

 

off topic: :) Frate, mai ia o pauza, mai "blow off some steam". Daca n-ai vazut, topicul e la Cafenea unde se discuta chestii diverse. Dca nu e toata lumea distrusa cu studiu asta e.. unii fac chitara ca hobby si canta de placere fara sa fie un fel de militarie studiul la chitara. Pentru faza cu "EF IU" eu zic sa te calmezi ca injuraturile sunt niste chestii foarte dezaprobate pe acest forum.. daca ai chef de certuri zic sa-ti schimbi locu de distractie.

 

on topic: Mie personal toate trucurile individului respectiv mi se par niste fake-uri grupa mare. E cat se poate de clar ca toate sunt regizate pentru ca NU ARE CUM si THERE IS NO MAGIC!

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

stiu si eu emisiunea aia numai k nu e kiar atat de curand.. ma uitam la ea acu vro 4 - 5 ani o dadea pe prima.. btw, in ultmu episod isi da masca jos :)

p.s. : sper k amandoi vb de acelasi tip cu masca aia neagra :)..

 

The Masked Magician, care era, de fapt, un tip pe nume Valentino. In fine, to all their own...Chair, de David Blaine ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

GIZAZ CRAIST oameni , cum puteti sa discutati despre asa ceva.ai chent baliv iu bai deat shit.baaa.E :) FORUM DESPRE CHITARI NU DE ASA ZISELE KKTURI DE ILUZII FACUTE LA MONTAJ.ca de asta stai cu zecile de ore sa te informezi despre subiect si de fapt stai si citesti si pierzi timpul cu prostii de genu asta care tin doar la vara`mea aia mica de 8 ani.mai era un thread odata unde se laudau trancalanii cu cate id`uri au pe messenger.PAI BA DE ASTA NU DATI INAINTE SI HABAR N`AVETI DE UN RAHAT DE GAMA PENTATONICA...K VA UITATI CUM SE "TAIE" UNU...EF IU SI CHEI UAI OU IU.

atunci invata-ne tu pentatonica la "teorie si compozitie" ca aici ii "cafenea" :)

 

-heh mortale fazele........mie personal imi par chiar realiste, dar sa nu uitam argumentul suprem...there is no such thing as magic (or ghosts) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DaBigBadWolf

Derren Brown e mai tare ca toti astia la un loc pentru ca nu se bazeaza pe props si editari video si alte marlanii...cautati pe youtube si o sa vedeti ce vreau sa spun.e un stil de street magic care se numeste mentalism adica omu vine la tine si iti zice la ce te gandesti intr-un fel sau altul.sau te manipuleaza fara sa iti dai seama sa faci ce vrea el

 

N-ati vrea si voi sa faceti de-astea? :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.