www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme Cu Un Sunet De La Aplificator !


Recommended Posts

Salutare !

De curand mi-am cumparat un Epiphone Les Paul Special II, si la o saptamana diferenta mi-am cuparat si amplificatorul (Marshall MG 15fx ).

 

Dupa cateva zile de zdranganeala am observat cu uimire ca sunetele mele nu ies tocmai asa cum trebuie. Fiecare nota iese TREMURATA (altfel nu stiu cum sa ma exprim). Este ca si cum as avea un delay tremurat. Pe modul Crunch si Overdrive se observa cel mai bine, pe clean, mai putin. In Special in zona casutei 12 se aude cel mai tremurat.

Banuiesc ca este de vina amplificatorul, voi ce spuneti ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.marshalla...k%202%20Eng.pdf

 

caz de RTFM probabil. presupun ca ai setat un efect pe un timp foarte scurt si asa trebuie sa se auda

 

M-am jucat mult la efecte inainte sa postez aici, nu sunt prost :| Am citit manualul si am resetat setarile din fabrica ale amplificatorului. Apoi iar mam asigurat ca nu am nici un efect adaugat :|

Link to comment
Share on other sites

Amplificatorul a fost in aceeasi priza de cand l-am luat :| (astazi sunt 4 zile)

 

Inregistreaza diferite combinatii si pune sa auda lumea ...altfel se da cu presupusul ca nici noi nu suntem prosti .

 

De ex putem presupune , dupa simptome , ca poate a racit ampliful are gripa ...ai tinut-o in curent viar anul asta in care este cel mai rece luna Mai din ultimi 10 ani caz in care ajuta ceva "Paracetamol".

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

schimba corzile.cand acestea se uzeaza atunci obtii "tremuratul" ala in special in zona tastei 12 si in special pe OD si distors.

Chitara este noua, a fost cumparata in ianuarie de un amator care nu a omorato pt ca nu s-a priceput...o sa incerc sa inregistrez sunetul cat de curand.

Apreciez foarte mult ajutorul vostru si v-as ruga sa nu abandonati topicul cat de curand, poate exista cineva care a mai avut problema aceasta.

Edited by Pleasca
Link to comment
Share on other sites

Am revenit cu o inregistrare: http://www.filefactory.com/file/cb3fe36/n/rec0510-192236.mp3

 

Am ciupit corzile B,G,D,A,E (in ordinea asta, fara "e" ) in casutele 11,12,13.

Daca aveti rabdare, puteti sa downloadati inregistrarea si sa va dati cu parearea. Va multumesc mult pentru ajutor !

Edited by Pleasca
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.