www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitaristice Si Nu Numai, Adunate In 5 Minute, De La Imbecili!


Guest OratioMentis
 Share

Recommended Posts

 

.... electrica cu 5 DOZE ....

 

 

Am mai citit chestia asta cu 5 doze ºi mai sus ºi mã roade întrebarea : Dacã un humbucker de ãla e "ºplițabil", se pune cã-s douã ? Întreb ºi io...

Adicã, un "ºplițabil" de ãla are doua poziții, nu ?

 

La asta s-o fi referit ?

 

 

Cât despre lanțu' ãla de aur, am auzit ca Mr.T e la niºte filmãri în România ºi vrea sã s-apuce de chitarã... O fi el ? :huh:

 

mrt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Morrigan

Am mai citit chestia asta cu 5 doze şi mai sus şi mă roade întrebarea : Dacă un humbucker de ăla e "şpliţabil", se pune că-s două ? Întreb şi io...

Adică, un "şpliţabil" de ăla are doua poziţii, nu ?

 

La asta s-o fi referit ?

 

 

Fara sa vreau sa-i iau apararea individului cu chitara cu 5 doze (desi nu mi se pare chiar asa o crima incat sa-si atraga batjocura unui intreg forum care contine 90% indivizi mai saraci cu duhul decat respectivul), e interesanta ipoteza dozelor splitabile.

 

Sa zicem ca ai o chitara cu un humbucker splitabil si atat. Humbuckerul, fiind splitabil, are 3 pozitii: singlecoil bridge, singlecoil neck si humbucker. Deci ar putea la fel de bine sa aiba doua doze (exceptand faptul ca cele doua "singlecoiluri" ar suna probabil la fel fiind in aceeasi pozitie). Aberez si eu aici, fiind perfect constient ca o sa vina un veteran al forumului care sa scrie doua pagini in care sa-mi demonstreze de ce gresesc si eventual sa-mi recomande sa mai pun mana pe chitara.

 

Si ca sa comentez si la chestia cu lantul de aur, presupunerea ca respectivul ar fi un manelar poate veni si de la faptul ca i s-a parut un schimb firesc intre amp si lant, nu doar faptul ca poseda asa ceva. Oamenii mai primesc si cadouri nedorite, mosteniri etc.

Edited by Morrigan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.