www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Noul Tobosar Pentru Dream Theater Este...


Metabog
 Share

Recommended Posts

Nu stiu cum e cu voi, dar eu imi pierdusem interesul putin dupa Black Clouds, dar acum I can't wait. :D Pur si simplu din documentar parca au alta dinamica fara Portnoy, in special JM parca e mai activ. E mult de discutat (am postat nebuneste pe forumul oficial, nu prea ma mai tine sa scriu iar aceleasi chestii aici), dar eu sunt de parere ca MP devenise un element negativ al formatiei, incepand de la felul cum si-a simplificat stilul pana la felul cum devenise arogant si pretentios. Era ceva stiut de multa lume (desi nu discuta nimeni pentru ca era prea controversat subiectul pentru forumuri) ca John Myung si James LaBrie nu se mai simteau in apele lor langa MP, si nu prea mai comunicau. Acum cand ii vezi cu Mike Mangini parca s-au trezit un pic. Poate cu putin noroc JM o sa participe din nou la procesul creativ. Can't wait. :D

 

Inca ceva interesant, se pare ca au inregistrat in Cove City unde au tras Train of Thought, ceea ce inseamna ca au alt producator/inginer, etc. Mie nu mi-a placut asa mult sunetul pe ultimele doua, iar daca s-ar intoarce la sunetul de pe ToT ar fi superb.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.