www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Echipamentul Potrivit Pentru Repetitii.


Recommended Posts

Multumesc de aprecieri!! :respect:Pana la urma sala asta de repetitii a ajuns la stadiul in care este acum datorita sfaturilor si indrumarilor celor care o folosesc. Oricum, crede-ma ca visez si eu la sala aia de 30 de mp tratata acustic cu materiale corespunzatoare....ehe poate intr-o zi o sa reusesc sa o fac :rolleyes:. Oricum partea grea e mai mult din punct de vedere psihic.....zic eu.......de mult mi-am dat seama ca daca te bagi intr-o chestie din asta cu sali de repetitii trebuie sa te gandesti ca o faci din hobby nu pt bani. Si apoi cum un hobby nu prea aduce bani, nici scule bune sau acustica buna nu o sa am, prea curand Asta e.

 

Asta asa e. Cine isi face sala de repetitii/studio sa se imbogateasca, habar n-are ce face.

Am si eu un prieten care si-a facut studio in Medias. Arata foarte profi, cu scule cum nu prea gasesti nici in Cluj. S-a documentat foarte mult, si l-a tratat fonic dupa explicatiile celor mai mari sunetisti din lume, masurand unghiuri si distante. In studioul asta mi-am auzit pana acum cel mai clar ampul la volum mare. Omul stia de la inceput in ce se baga, si mi-a si spus ca vrea sa faca studioul din hobby, asta fiind visul lui de cativa ani incoace.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.