www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti Despre Floydurile Zero Resistance (Zr) ?


Guest budulea
 Share

Recommended Posts

Guest budulea

Salut :lol: ... vreau sa m-a informez despre floydurile Zero resistance (ZR) , deoarece , vreau sa-mi cumpar o chitara cu floid ( nu am nevoie de comentarii de genu : da iati bridge fix sau pentru ce iti trebuie floyd ? ... sau vezi ca o sa ti-o acordezi greu .... deci chiar nu-mi trebuie !!! :angry: ) ca sa va formati,o idee floidul se cheama Zero resistance (ZR) Double-locking tremolo bridge .... http://www.mcmusic.ro/product_view.php?BrandsID=2&BrandCategsID=347&BrandProductID=2328 .... :respect:

Link to comment
Share on other sites

Salut :lol: ... vreau sa m-a informez despre floydurile Zero resistance (ZR) , deoarece , vreau sa-mi cumpar o chitara cu floid ( nu am nevoie de comentarii de genu : da iati bridge fix sau pentru ce iti trebuie floyd ? ... sau vezi ca o sa ti-o acordezi greu .... deci chiar nu-mi trebuie !!! :angry: ) ca sa va formati,o idee floidul se cheama Zero resistance (ZR) Double-locking tremolo bridge .... http://www.mcmusic.r...dProductID=2328 .... :respect:

 

Este unul din cele mai bune mecanisme "floyd"(in zona de pret respectiva)din cate am vazut.Plus ca are si rotita aia in spate care il face mult mai usor de setat.Acum,un posesor iti poate spune si cum se comporta in timp(cat e de rezistent),dar cred ca nu doar eu,ci 75% din forumul asta o sa iti spuna ca e o alegere foarte buna :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am un o copie de floyd pe chitara destul de decenta. Desi tine mai bine decat cele de pe Aria, Ibanez Gio sau seria JS de la Jackson, l-am setat astefel incat sa poata fi doar apasat. Si asa, tot dezacordeaza daca abuzez de el, dar mai putin.

Cat despre modelul de floyd pe care il doresti tu, am de spus doar cuvinte de bine. Totusi, nu te du la concerte fara tuner, e indicat sa verifici acordajul dupa cateva piese cantate.

Edited by draugr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.