www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

George Dennis Picks...


Andy B
 Share

Recommended Posts

Salut RGC.

 

Va rog mult cine stie un loc unde as putea gasi pene de la George Dennis...am cumparat cateva de la Barock din Cluj (dealer pro-guitar) dar acum nu le mai comercializeaza. Chiar nu am gasit nicaieri pe net (decat in Cehia :) )

Am testat multe pene in 6 ani si pentru mine George Dennis is by far the best...

 

http://www.georgedennis.eu/pages/picks.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Sammy

Cand mi-am luat prima mea chitara electrica (in 2008) mi-am cumparat si 2 pene care erau George Dennis.Nu stiu daca mai sunt la magazinul ala dar pot sa trec maine sa vad daca mai sunt :P

Link to comment
Share on other sites

Daca pana George Dennis ar fi femeie cu siguranta as cere-o de nevasta :rolleyes: ok. revenim la normal. Vroiam sa stiu doar daca pot gasi brand-ul asta in vreun magazin din Romania. Au acelasi pret ca orice alta pana. Sammy daca m-ai putea ajuta ti-as fi recunoscator :respect:

Link to comment
Share on other sites

Guest Sammy

Ai noroc, acum m-am intors de la magazin si au foarte multe pene de care iti trebuie tie, nu stiu care-i pretul lor dar cred ca bucata ii 3 lei, nu stiu.

 

Deci, magazinul se numeste Meloman, ii in Oradea, Str. Moscovei, nu mai stiu la ce numar.

 

Apropo, toate sunt Round culoarea Maro, nu au si sharp, cel putin nu am vazut.

Edited by Sammy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest sgfan

Salut!

 

As trebui sa fac rost de pene George Dennis SHARP 1.30. Oricine are ceva de recomandat, unde e posibil sa cumpar niste? Asta e cea mai buna pana, dar e imposibil sa se procura.

 

Eu des calatoriesc prin judetele Harghita, Covasna, Brasov, Cluj, sau Bihor, dar si Bucuresti e bun.

 

sgfan83 yahoo com

 

(PS: Mi-se pare ca Meloman nu mai are un site web.)

Link to comment
Share on other sites

Guest sgfan

@BogdanLiviu: mersi, dar din pacate nici numarul de telefon nu merge. :(

 

E posibil ca nimeni nu comercializeze aceste pene, doar in SUA si in Canada? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.