www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Asta e formatia mea si asta e demonul nostru


Guest AlcoholicA

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

astept comentarii cu drag.... vreau sa aud parerile voastre

Apropo eu sunt chitaristu cu solistici din piesa IN OGLINDA

Frumos , mici probleme de mixaj , a doua seamana cu stilul Cargo .

Tobele nu suna prea la locul lor , la prima piesa vocea e prea incet cateodata.

Mixajul revizuit , si cu stilul sa incercati sa faceti ceva mai propriu , sa nu semene structura , idea cu a altor trupe .Dar e OK.

succes .

Link to comment
Share on other sites

Guest AlcoholicA

mersi pentru toate sfaturile date... stiu ca maserizarea nu e grozava da pt un demo zic ca e ok.... oricum

consider ca pt varsta care o am (17 ani) cred ca ma descurc ok :) .

Link to comment
Share on other sites

Varsta, nu trebuie sa fie criteriu de scuza sau altceva. Studiu fratilor, lasati barfa si pune-ti-va pe munca !

 

Varsta, nu trebuie sa fie criteriu de scuza sau altceva. Studiu fratilor, lasati barfa si pune-ti-va pe munca !

Si pe Gabi sa-l mai trageti de urechi sa va faca sunetul mai bun, ca am inteles ca la el ati tras.

Link to comment
Share on other sites

:) dude....degeaba mergi la Marius sa studiez...ca el doar iti arata....tu singur acasa tre sa studiezi :) ...

nu vreau sa fiu ****...da ma tot intrebati ca nu prea ma vedeti in shanta lord's si d-alea...pai mah...decat sa merg sa beau si sa imi *** banii pe bautura...mai bine stau si studiez o noapte... :)

 

hai ca am fost umpic cam rau...

 

mai putina barfa si mai mult studiu si o sa iasa ceva fain... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest AlcoholicA

Mersi mult bubule pentru sfaturi ... si jeane eu ziua repet si noaptea ma relaxez + sa stii ca uneori merge bine berea cu chitara :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest AlcoholicA

asta e discutabil :)

probabil suna mai bine datorita alcoolului :)

 

 

Frate suntem pe felie :):(

Link to comment
Share on other sites

Guest MONOKEROS

poate B), daca imi zici si ce inseamna :(

Baieti, ce faceti voi aici e laudabil si de incurajat, dar cred totusi ca la voi a avea o trupa e doar o rabufnire adolescentina ( stiti voi, treaba cu berea si chitara, a da si modul de a privi problema: "suntem pe felie" si "am doar 17 ani" ) pai... in primul rand, ce faceti voi e genu' de muzica, care merge prezentata intre prieteni, dar sa iesi cu asa ceva prin Piata Victoriei... ma rog... nu vred ca argumente de genu' astora de mai sus, mai au vreo relevanta. Bun, acum am observat ca pe acest forum se obisnuieste ca atunci cand cineva are o opinie deferita de cea a "main stream-ului" forumului sa fie executat subit. La fel se obisnuieste ca atunci cand se nimereste sa iasa la rampa cineva, se gasesc imediat post-uri pline in prima faza de critici aspre, apoi de sfaturi si tot felul de retete ale succesului, ase lua spre exemplu pentru a doua parte a frazei postul pe acest topic a lui Jeanov... Care va indeamna oarecum autoritar spre studiu. Eu totusi cred ca d-l Jeanov incearca sa se ambitioneze pe sine la studiu, mai ales dupa iesire la rampa de curand a unui new-comer: si anume Twister, care l-a cam adus cu picioarele pe pamant, dupa penultimul duel... dar ma rog asta e alta discutie. Tot specifica forumului este nota generala de indulgenta colectiva si de atribuire de laude atat unu' altuia cat si siesi, cu alte cuvinte voi postati, asteptati sa va laude unu', altul care va recunoaste ID-ul si apoi incepe atribuirea de laude propriei persoane... Bei baieti hotarati-va!!! Nota celor ce tin la imaginea de ansamblu a discutiilor de pe acest forum: nivelul discutiilor e coborat si jalnic si cu multiple nuate violente, a se lua ca exemplu postul unui anume Iulius Raven, care a facut imprudenta de a-si axprima parerea despre scena romaneasca, postul il gasiti in sectiunea dedicata celor ce vor sa-si anunte dorinta de a face o trupa... Ei pe langa nota violenta a unor posturi, care e condamnabila... ceea ce socheaza si provoaca repulsie este atitudinea unui anume Hazard, care tine sa ne anunte ca nu stiie nici o nota pe griff dar a castigat o gramada de premii prin tara si alte meleguri. dupa care aluneca pe panta ispititoare a filosofiei si nu ne scuteste despre o remarca, esentiala in argumentarea lui despre cum muzica vine din suflet si tot tacamul de cliseece vin cu asemenea observatii. Da intradevar Iulius Raven luat-o cam radical dar este opinia lui si era foarte subiectiva, de ce s-au simtit unii lezati?! Asa ca... dati-i inainte cu trupa ca pare sa mearga, intr-o directie oarecum ambigua dar...

 

Cool, :)

 

:) dude....degeaba mergi la Marius sa studiez...ca el doar iti arata....tu singur acasa tre sa studiezi ;) ...

nu vreau sa fiu ****...da ma tot intrebati ca nu prea ma vedeti in shanta lord's si d-alea...pai mah...decat sa merg sa beau si sa imi *** banii pe bautura...mai bine stau si studiez o noapte... ;)

 

hai ca am fost umpic cam rau...

 

mai putina barfa si mai mult studiu si o sa iasa ceva fain... :o

Intrebare cati de aici sunt elvii lui Manolovici?!

D-le Jeanov sunteti printre ei, cumva...?!

Cool, :)

Link to comment
Share on other sites

"Intrebare cati de aici sunt elvii lui Manolovici?!

D-le Jeanov sunteti printre ei, cumva...?!

Cool, :)

"

:) hehe...nu....un tip "destul" de bun...nu vreau sa dau nume....atat stiu ca....e chitaristul din Healiner :)

 

 

bine, dar eu tot nu am inteles ce inseamna "a fi pe felie"

a fi cool sau ceva ?

 

adik esti pe aceeasi lungime de unda....sau.....nah tie iti placa berea mie YegerMaister....lu altu ii place berea asa ca numa cu esti "pe felie" in treaba aia.....

Link to comment
Share on other sites

Guest AlcoholicA

Mah scuzatima daca credeti ca vreau sa ma laud .... eu chiar vroiam numa niste sfaturi si opinii .... imi pare rau ca am mai deviat de la subiect ... oricum chiar vreau sa fac treaba serioasa. De aceea am apelat si la opiniile instrumentistilor cu mai multa experienta.

 

 

Ah si apropo la jeanov tot marius ii mai arata cate ceva:))

Link to comment
Share on other sites

Guest MONOKEROS

Mah scuzatima daca credeti ca vreau sa ma laud .... eu chiar vroiam numa niste sfaturi si opinii .... imi pare rau ca am mai deviat de la subiect ... oricum chiar vreau sa fac treaba serioasa. De aceea am apelat si la opiniile instrumentistilor cu mai multa experienta.

Ah si apropo la jeanov tot marius ii mai arata cate ceva:))

Ok... am inteles. Mersi pentru informatie! Cool, :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MONOKEROS

Ok... am inteles. Mersi pentru informatie! Cool, :)

Uite cateva consideratii (din 1980) ale Universitatii Oxford, asupra “Regulilor polemicii civilizate”.

Am preluat traducerea in romana a textului originar, de la Catedra de Educatie Fizica si Sport a Facultatii de Stiinte Umaniste din cadrul Universitatii “VALAHIA” din Targoviste.

Numai bine,

F.Mageriu

 

REGULILE POLEMICII CIVILIZATE

 

1. In orice polemica discutia trebuie sa se rezume la schimbul de idei si numai la acele idei care au contigenta cu problema respectiva.

2. Se recomanda ca partile aflate in polemica sa foloseasca drept argumente fie teoriile stiintifice, fie faptele concrete care sunt relevante in ce priveste problema discutata.

3. Nici o parte aflata in disputa nu are dreptul sa aduca in discutie caracterul, temperamentul sau trecutul oponentului, deoarece acestea nici nu infirma, nici nu confirma validitatea ideilor pe care le sustine.

4. Partile nu au dreptul sa puna in discutie motivele care determina atitudinea ideatica a oponentului, deoarece aceasta abate discutia de la problema in sine.

5. Etichetarea oponentului, prin mentionarea scolii de gandire, religiei, clasei sociale, organizatiei profesionale sau partidului politic din care acesta face parte, constituie o incalcare a regulilor polemicii si dezvaluie slabiciunea lipsei de argumente.

Intr-o polemica civilizata conteaza numai argumentele invocate de oponenti ca persoane si nu ca membri ai unor scoli sau organizatii.

 

Oxford University, 1980

Link to comment
Share on other sites

Guest AlcoholicA

Mai Jokeros, eu zic ca tu esti prea inteligent pentru acest forum :)

 

 

Eu sunt de acord cu tine!

Link to comment
Share on other sites

Guest MONOKEROS

Mai Jokeros, eu zic ca tu esti prea inteligent pentru acest forum :)

Atat vroim sa aud de la tine...

Cool :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AlcoholicA

intro ul piesei in oglinda imi aminte a megadeth,iar restul,parca s a mai zis)aminteste a cargo.totusi suna bine.mie personal nu mi prea place distorsul.nu se potriveste cu stilul.ce pedala folosesti?seamana cu un DOD pe care am cantat eu.multa bafta

 

 

Eu folosesc un korg toneworks ax1500 g da nah suntem 2 chitaristi si poate de aceea suna prea incarcat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.