www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Basist , Chitarist Si Solist


Guest hard'n'roll
 Share

Recommended Posts

Guest hard'n'roll

Cautam oameni deschisi din punct de vedere muzical pentru o trupa de hard/heavy/thrash ..chiar rock'n roll cu tot felu de influente. Deocamdata suntem un chitarist(cu experienta scenica) si un tobosar si avem sala de repetitie proprie .

 

Dorim sa facem un proiect unic cu oameni ce au dorinta de munca si un oarecare feeling muzical.

Solist se gaseste greu ..tocmai de aia nu prea avem pretentii dar daca se poate cineva cu o voce mai "ruginita " sau daca ar fi tenor ar fi perfect ( dar se gaseste foarte greu) .

Chitaristul sa fie bun pe rhytm iar basistul sa fie. Putem face si cover-uri dar as vrea sa ne axam pe piese proprii !

 

Pentru mai multe detalii da-ti un Pm !

Link to comment
Share on other sites

Guest vlad_guitar_lover

Salut ,

 

sunt interesat de anunt sunt chitarist si imi doresc o trupa mai mult ca orice.

 

Am avut o trupa care s-a destramat din cauza ca am plecat toti din localitate , acum sunt in brasov de vreo 3 ani si tot caut o trupa de genul heavy .

 

Nu vreau sa zic ca sunt bun sau nu dar sunt sigur ca pot invata cam orice dar mai ales sper sa avem compozitii proprii .

 

am sa va dau un link de youtube facut acum vreo 4 ani pe o chitara sqire bullet nu este foarte relevant dar altceva nu am .

 

Mi-am investit toate fondurile sa imi cumpar un fender care vine pe data de 9 martie .

 

O sa iasa ceva super , sunt convins !

 

http://www.youtube.com/user/guiatrlover89#p/a/u/2/Jp0VhSj_BtM

Link to comment
Share on other sites

Guest hard'n'roll

Avem nevoie de un solist care sa aiba in sange rock'n'roll-ul si sa poata canta cu sufletul ! C'mon

Link to comment
Share on other sites

Guest Soulkyn

S-ar putea sa gasiti pe cineva AICI. Multi cauta iar unii au si inregistrari postate. Numai bine...

 

Cautam oameni deschisi din punct de vedere muzical pentru o trupa de hard/heavy/thrash ..chiar rock'n roll cu tot felu de influente. Deocamdata suntem un chitarist(cu experienta scenica) si un tobosar si avem sala de repetitie proprie .

 

Dorim sa facem un proiect unic cu oameni ce au dorinta de munca si un oarecare feeling muzical.

Solist se gaseste greu ..tocmai de aia nu prea avem pretentii dar daca se poate cineva cu o voce mai "ruginita " sau daca ar fi tenor ar fi perfect ( dar se gaseste foarte greu) .

Chitaristul sa fie bun pe rhytm iar basistul sa fie. Putem face si cover-uri dar as vrea sa ne axam pe piese proprii !

 

Pentru mai multe detalii da-ti un Pm !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.