www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Korg Ax1500G Sau Rocktron G100 Sau Vox Tonelab St?


Guest STH
 Share

Recommended Posts

Sincer eu din cele 3 iti recomanda Korg Ax1500G, am cantat pe unu si se comporta super bine , ca si efecet nu esti limitat , dupa parerea mea zik ca se merita . , Acustica se aude bine , ca si distor are o gama variata, are peada de wah-wah , care se activeaza usor, si contructia pot sa zik ca este destul de solid, fiind metalica carcasa Acum fiecare ata , si acomodatcu ce este invat. :yay:. Sper sa faci o alegere buna. Numai bine :respect:

Link to comment
Share on other sites

nu sunt fan procesoare (not anymore), dar din pe ce am cantat, seriile tonelab de la vox nu pot sa zic ca m-au impresionat profund, dar mi s-au parut foarte faine, accesibile, cu o varietate de tonuri si setari...pe ST nu am cantat niciodata, btw

 

acuma, totul tine de pretentiile si gusturile propii si personale...cel mai bine e sa te duci tu sa le probezi pe fiecare in parte, si sa le compari, sa vezi care te satisface/multumeste cel mai mult dintre toate, care iti este cel mai accesibil, care ti se pare mai versatil, mai pt ce ai tu nevoie....

 

numai bine

Link to comment
Share on other sites

De Rocktron G100 ce ziceti?Nu prea am azit nimic despre el si vroiam sa stiu ce poate face pt ca am gasit aici pe forum unul nefolosit cu toate accesorile la cutie frumos si ieftin( http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/45433-vand-procesor-rocktron-g100-nou-si-ieftin/ ) si m-ar interesa.

De asemenea tot aici pe forum am gasit si un AX1500G.

Sper sa ma orientez spre ceva bun.

Link to comment
Share on other sites

line6 pod.

 

iti recomand cu incredere un line6 pod HD. toate din seria HD au aceleasi modele ampuri. chiar nu iti dai seama ca e procesor, daca ai ocazia sa probezi unu te vei convinge. ampurile high gain suna excelent pe pod HD. urmatoru nivel ar fi sa iti iei chiar ampurile ca sa mai poti scoate ceva si mai bun decat ce iti ofera podu.... ceea ce ar fi ridicol de scump.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.