www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prima Chitara Electrica


Draykor

Recommended Posts

Guest OratioMentis

Si eu as sugera tot SH-ul. Se gasesc chiatri decente la bani asemenea. Recte, eu mi-am dorit un Affinity, dat fiind ca nu am bani de Fender. Si am dat de una la 450 lei, ea fiind 750 in magazin, care mai are si garantie pana in 2012. Si nu sunt singurele oferte bune. Nu chitara NOUA conteaza atat de mult si mi-e clar ca nu NOUA trebuie sa fie chitara, se pot obtine lucruri bune cu putina atentie. Hai sa nu imbogatim inutil unele magazine de profil, cand ne putem descurca mult mai bine intre noi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Pot sa stiu si eu de ce am luat minus la postul de mai sus si ce inteligent mi l-a dat? ca doar incercam sa sfatuiesc omul...

In sfarsit, am sa repet asta, pentru trendinezii care nu stiu cum sa se mai dea mari: nu chitara conteaza, neaparat, ci mana care o manuieste.

Cat ai suflet, poti canta.

Cat nu, vii sa dai negative, ca atat poti.

Mi-e din ce in ce mai sila, asta nu este comunitate de chitaristi...e doar o adunatura de frustrati.

Edited by OratioMentis
Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Omule, cel care ai dat pozitiv...iti multumesc.

Iti multumesc pentru ca, chiar si in cazul in care sfaturile mele nu sunt chiar cele mai bune, pot sa am curajul de a impartasi in continuare din experienta mea.

Asta este.

Multumesc mult, inca o data.

Si sa ne fie bine, ca vad ca unii incearca din tot sufletul sa ne fie rau. Singura problema fiind aceea ca nu au suflet si ca au uitat de unde au plecat.

Of, omenirea asta :)

Link to comment
Share on other sites

eu te-a sfatui sa-ti vinzi Fenderu' si sa-ti iei un combo cu dif de 12"...mai ales daca vrei sa canti metale. pentru ca poti sa ai tu cea mai pixdoasa chitara si cea mai broOtala pedala de distors...prin cutia aia de chibrituri, o sa ai un ton de toata jena :)

serios...baga un ochi la mica publicitate ;) eu am avut norocu' sa gasesc o chitara foarte buna, la un pret de nimic :D

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daca esti incepator, si nu prea ai experienta cu electricele, iti recomand sa apelezi la cineva care cunoaste.

Roaga pe unul din cei mai avansati de pe forum sa mearga cu tine, sigur te va ajuta cineva.

 

Chitarile noi, la preturi mici, sunt scandalos de proaste (finisaj, mai ales) , iar cele bune sar de 2500 ron.

Dar, repet, indiferent ce alegi, ia pe cineva cu tine, indiferent daca iti iei noua sau SH.

 

PS - nu mi-a venit sa cred cand am vazut la "un magazin" (stiti voi care) o chitara acustica Ibanez, la 500 ron, la care se vedea cleiul scurs la imbinari ...

Edited by Borsec
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.