www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Distanta dintre corzi si grif


Guest alexmaniac
 Share

Recommended Posts

Guest alexmaniac

Vreau sa stiu voi cam cat va lasati distanta dintre corzi si grif. Daca puteti sa specificati in mm sau sa faceti o poza de aproape ar fi excelent. Va rog sa spuneti daca aveti sau nu fret buzz si daca merita fret buzz mai mare pt. o actiune mai mica. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
Daca bagi cu distors nu prea se aude fret-buzz, asa ca in cazul asta merita sa-ti faci distanta cat mai mica.

cam asa e...da' scade din sustain frumos de tot...daca vrei sa faci solouri s-a terminat joaca

Link to comment
Share on other sites

cam asa e...da' scade din sustain frumos de tot...daca vrei sa faci solouri s-a terminat joaca

sau poti sa-ti iei o pedala de sustain :). bah, eu le-am cam ridicat (fata de cum erau ele standard :)), pentru ca imi bazaiau niste taste, ma rog si acum bazaie, dar mi-e lene sa le dau mai jos, si oricum, imi place mai mult asa :)

Alexmaniac, nu am poza :(

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

La jacksonul meu distanta dintre corzi si grif e mica. Pot sa fac solouri calumea pe tastele 21, 22 fara sa apas mult din coarada (solo1 de la master of puppets sau solo 1 de la fade to black spre exemplu). Nu am fret buz deloc si in plus tipul ala de la fendere care canta super bine mi-a zis ca distanta initiala era foarte buna. In ciuda acestui fapt, eu mi le-am lasat si mai mult asa ca acum sunt foarte aproape. Nu stiu cat dar cam 2 mm cum a zis ca e la ibanez tre sa fie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.