www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Whitesnake


barbarossa
 Share

Recommended Posts

data trecuta show-ul a fost de nota 10. prezenta de scena si chiar vocea lui coverdale, prestatia lui aldrich (ce chitarist!) sau reb beach au fost pe masura numelui si faimei acestei formatii, pe care am sa merg sa o vad oricand in componenta asta (coverdale/aldrich/beach), pt ca merita!

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Hehe, o sa fiu acolo.

David Coverdale si Whitesnake sunt doua lucruri care nu se pot refuza.

Omul este imens.

Sper doar sa nu deschida Iris iar, m-am saturat sa-i vad, sunt obositori, repetitivi si plictisitori.

Link to comment
Share on other sites

data trecuta show-ul a fost de nota 10. prezenta de scena si chiar vocea lui coverdale, prestatia lui aldrich (ce chitarist!) sau reb beach au fost pe masura numelui si faimei acestei formatii, pe care am sa merg sa o vad oricand in componenta asta (coverdale/aldrich/beach), pt ca merita!

 

Cred c-am fost la alt concert. ;)

Link to comment
Share on other sites

sper ca de data asta Coverdale sa nu mai aiba probleme cu vocea, sa fie racit, etc.... cum s-a intamplat in 1997 !

 

si mai sper ca actualul chitarist sa fie bun de ceva... in 1997 Vandenberg a cantat 100 kg de carnati si nu a spus absolut nimic cu chitara - cel putin mie nu mi-a spus absolut nimic ! Noroc cu Tony Franklin(care a rupt sala cu felul in care a cantat cu basul) si cu Denny Carmassi(tobe) care au fost reglati ca un ceas elvetian !

 

sa vedem.... sa auzim... de verificat pe youtube cam ce presteaza acum...

 

oricum e bine ca ne-au inclus si pe noi.

Link to comment
Share on other sites

da... ma rog... pt. unii nu conteaza cum canta omul, atata timp cat este prezent...

 

eu insa am asteptari mai mari... mai ales cand platesc un bilet destul de scump...

 

eu am un mare reper cu care compar prestatiile oricaror artisti din anii '70 - se numeste PAUL RODGERS(vocalul de la Free, Bad Company) , iar show-ul lui din 1995 de la Sala Palatului a fost absolut devastator si de o calitate fantastica. a cantat doua ore si jumatate si a rupt sala ! fara greseala, trecand prin toate perioadele carierei sale ! la 47-48 de ani cat avea in 1995, Paul Rodgers a cantat mai bine ca in tinerete !

 

nu am petentia de la Coverdale sa mai cante ca la 30 de ani... dar sa faca tot posibilul sa nu raceasca inainte de a veni la Bucuresti !

 

am vazut pe youtube un fragment de vreo 1:35 minute din noul viitor single al trupei. suna foarte bine. un sound mai retro, mai cam ca in anii '80-'90... sper ca si restul albumului sa fie la fel de vanos si de melodios.

 

de urmarit !

Link to comment
Share on other sites

Guest Emil...

Eu voi lipsi doar daca fizic nu am sa am cum sa ajung la WHITESNAKE ....n-am fost la Purple...,n-am fost la Vai...., macar marele Sarpe Alb sa fiu :D

 

 

 

 

 

:rock:

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Se pare ca Whitesnake vin la pachet cu Judas Priest, intr-un probabil Bestfest 2011.

 

http://judaspriest.c...E4-C9811CCB1EB2

 

Dap, asa canta si la Viena, asa vor canta si la Bucuresti. Nu prea se pupa ele ca gen, dar cred ca va fi agreeabil. E mai aiurea ca se vor aduna doua categorii de iubitori de muzica si exista sansa ca unii sa plece imediat dupa trupa preferata sau sa vina de-abia la aceasta. Cat despre Sonisphere, se pare ca anul asta nu mai avem parte de el :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.