www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Urgenta


Guest manutza
 Share

Recommended Posts

Guest manutza

salut am o probleam uriasa!!!!!!am postat cat de rpd am putut....va rog ajutor!!!!am comandat o chitara de pe www.fly-music.ro si nu stiu daca e tzeapa sau nu.....cva rog raspundeti

Link to comment
Share on other sites

Pai lamureste-ne. Ai postat comanda. Bun...SI de unde ai dedus ca e teapa? SI cu ce sa fie teapa daca nu ai platit nimic? Ne dai mai multe detalii te rugam?:)

Link to comment
Share on other sites

Guest manutza

am dat comanda..platesc la primirea coletului...pai o chitara aici e 190lei si pe alt site e 330 lei....daca imi vine ala acasa cu cartofi sau stiu eu ce in loc de chitara...sa stiu daca chiar imi vine si daca nu...imi dati voi cv site cu chitari ieftine?

Link to comment
Share on other sites

Nu iti vine cu nici-un cartof acasa,ca o sa ai factura,etc.SIGUR,o sa ti-o trimita prin curier,si nu prin posta romana.si aia o sa iti dea o chitanta,cum ca ai platit pentru o chitara.Pentru ca la serviciile de curierat(in special la fan curier) sunt obligati,sa verifice ce pun.Cand trimiti declari ce ii inauntru,si semnezi.In special,pentru cele care trebuie sa platesti.(ramburs)

Deci,nu e teapa,chill.

Link to comment
Share on other sites

@Baumwolle

 

Poate ca firmele de apartament nu sunt o optiune buna, dar cand ai o pasiune si un buget al naibii de redus ce-o sa faci?

Link to comment
Share on other sites

Guest cris_guitar96

@Baumwolle

 

@Zookye 

 

:lol: +1 pentru amândoi. Bãiatu' dacã are o pasiune aºa mare nu ar trebui sã sarã cu capu' în beton... pãrerea mea.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Clar, s-au chinuit oamenii sa faca site-ul, au platit domeniu, gazduire, programare, updatare, etc, au inregistrat si o firma, ca sa te tepuiasca pe tine de 130 de lei... Tu ce crezi, ca tepele astea merg asa, una dupa alta, daca unul isi ia teapa, pe urma tace din gura, al doilea la fel, al treilea la fel? Daca isi ia unul teapa, iti dai seama ca striga in gura mare. Singura teapa pe care ti-o poti lua este ca produsul pe care l-ai cumparat sa aiba o zgarietura sau sa nu fie impachetat cum trebuie si sa sufere ceva la transport. Produsul care iti ajunge este cel pe care l-ai comandat, n-ai de ce sa-ti faci griji. Orice site de genul asta are mai mult de castigat de la un cumparator satisfacut decat de la o "teapa".

Eu am comandat de toate de pe internet. Atat de la magazine, cat si de la vanzatori ocazionali. Nu am luat niciodata vreo "teapa". Decat sa alergi ca disperatul pe forumuri strigand dupa ajutor, puteai sa dai un telefon oamenilor, sa anulezi comanda si apoi intrebai si tu in stanga, in dreapta ce si cum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest manutza

ok...si inca o parere vas mai cere...ce credeti despre chitara framus classic 4/4 set?(o gasiti pe acel site)

mi sa parut chiar buna....mai ales pentru bugetul meu....si mai are si acordor :)

 

http://www.fly-music.ro/chitare-chitari-clasice-chitara-clasica-corzi-plastic-nylon/1188-framus-classic-4-4-set.html

 

aceasi chitara in cluj la cryton este 330 lei O_o

Link to comment
Share on other sites

Cand vezi atat de multe intr-un pret atat de mic sa nu te mire faptul ca respectiva chitara nu va suna extraordinar. Daca ai lua fiecare accesoriu separat ai vedea ca ele costa aproape jumatate din totalul pretului.

 

Legat de chitara, nu stiu, nu cunosc. Cel mai bine cauti un review pe internet (desi nu cred ca o sa gasesti), sau pe youtube un filmulet.

 

Insa, cu toate astea, cel mai sfant este sa mergi frumos in magazin, sa iei chitara in mana si sa te uiti atent, sa vezi ce are bun si ce nu, etc. Daca esti incepator este indicat sa iei cu tine pe cineva experimentat. Este posibil ca pana la urma aia sa fie o chitara numai buna pentru incepatori.

 

 

Cheers!

 

 

L.E: Daca ne-ai spune un buget poate ti-am putea da niste propuneri :)

 

L.E 2: Tii neaparat sa-ti iei o chitara clasica?

Edited by Zookye
Link to comment
Share on other sites

Guest manutza

deja mi-a venit acasa...imi place mult cum suna si cum arata...si in plus daca vreau o pot returna dar nu o voi face....in curand pun si un video cu ea ca sa va convingeti.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexgeo008

Pai vezi? te-ai panicat degeaba :D Sa o stapanesti sanatos si astept sa vad cum suna minunea si inca ceva: cum ai putut tu crede ca iti fac cadou o teapa tocmai de Craciun?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.