www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Galagie In Guitar Rig 4


Guest Sammy
 Share

Recommended Posts

Astazi mi-am formatat hardul.Am instalat Guitar Rig 4 si daca dau o nota pe chitara mi se aude doar un sunet foarte ascutit.Inainte de a-mi formata hardul nu am avut nicio problema.Am o placa de sunet Creative SoundBlaster si folosesc ASIO4ALL 2.9.Inainte de a-mi formata hardul aveam volumul de la "Line-in" din Surround Mixer dat pe mute, la fel si pentru volumul microfounului.Acum daca scot de pe mute volumul Line-In-ului aud doar sunetul acela ascutit iar daca il pun pe mute nu mai aud nimic.Nu stiu ce sa mai fac sa rezolv problema asta.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand cauta celelalte topicuri similare pe aceasta tema, banuiesc ac la baza configurarea GR4 e cam aceiasi cu GR3 sau GR2 etc..

 

Ce spui tu suna cum ca ai avea o reactie/microfonie, ca un prim lucru de verificat : cauta in File/Audio & MIDI Configuration la Routing ce intrare folosesti si ce iesire (de exemplu daca ai ca intrare "What you hear" - nu mai stiu cum era denumit la Soundblaster - o sa auzi exact ce ai descris)

 

http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/1152-ghidmultiefect-pe-calculator/ <===check it out

Link to comment
Share on other sites

Mersi mult mosu.Asta era problema, la mine era setata intrarea "what you hear" si trebuia pusa pe "microphone".Multumesc mult :D

Edited by Sammy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.