www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pret corect


NiNjA
 Share

Recommended Posts

Cearny,un chitarist serios isi construieste rack,lasa chestiile astea,sunt pentru bosorogii care vor un singur ton.

DECI PENTRU MINE

zi ,ninja un pret,baga un ochi in ebay si hotareste tu,eu sunt interesat,daca,bineinteles Cearny nu e mai grabit :)

PS n-are cum sa fie reissue,ca 2210si 2205 nu s-au reissuat,numai 2203.

Link to comment
Share on other sites

Cearny,un chitarist serios isi construieste rack,lasa chestiile astea,sunt pentru bosorogii care vor un singur ton.

DECI PENTRU MINE

zi ,ninja un pret,baga un ochi in ebay si hotareste tu,eu sunt interesat,daca,bineinteles Cearny nu e mai grabit :)

PS n-are cum sa fie reissue,ca 2210si 2205 nu s-au reissuat,numai 2203.

ha, ha, ha, :):):( , rares, vezi ca si eu ma incadrez in categoria aia, numai ca 2210 are doua tonuri, unul pe clean si unul pe drive! asa ca hai sa vedem pretul! B)

Link to comment
Share on other sites

ha, ha, ha, :):(B) , rares, vezi ca si eu ma incadrez in categoria aia, numai ca 2210 are doua tonuri, unul pe clean si unul pe drive! asa ca hai sa vedem pretul! ;)

am avut 10 ani un 2205 pana s-a furat :) Cu tonul ala de clean sa canti tu,Silviule ;)

Cum ziceam ,are un singur ton,n-am folosit switchul niciodata,a stat 10 ani pe canalul de drive. :)

Link to comment
Share on other sites

am avut 10 ani un 2205 pana s-a furat :) Cu tonul ala de clean sa canti tu,Silviule :(

Cum ziceam ,are un singur ton,n-am folosit switchul niciodata,a stat 10 ani pe canalul de drive. :)

hai ma, nu te supara ca stiu, eu am avut vreo 3 ani 2203 si stiu ca 2210 este un fel de 2203 "upgrade"-dat iar la 2203 clean-ul il faceam tot din drive, cu volumul de pe chitara redus. era un clean superb care, asa cum ai spus si tu, nici nu se compara cu cel de pe canalul propriu-zis de clean cu care este echipat 2210. pe 2210 am cantat acum cativa ani si am constatat si eu ce ai spus tu. :) dar sa stii ca, dupa parerea mea, era mai bun tonul de pe 2203! no offence!

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

hai ma, nu te supara ca stiu, eu am avut vreo 3 ani 2203 si stiu ca 2210 este un fel de 2203 "upgrade"-dat iar la 2203 clean-ul il faceam tot din drive, cu volumul de pe chitara redus. era un clean superb care, asa cum ai spus si tu, nici nu se compara cu cel de pe canalul propriu-zis de clean cu care este echipat 2210. pe 2210 am cantat acum cativa ani si am constatat si eu ce ai spus tu. :) dar sa stii ca, dupa parerea mea, era mai bun tonul de pe 2203! no offence!

pai da,fiindca pe 2203 nu apare niciun semiconductor in lantul audio,pe cand 2210 si 2205 au o punte de diode cu care se obtine distorsul,da mie imi place si asa.

Link to comment
Share on other sites

pai da,fiindca pe 2203 nu apare niciun semiconductor in lantul audio,pe cand 2210 si 2205 au o punte de diode cu care se obtine distorsul,da mie imi place si asa.

si tu acuma! :) merita sa ne certam pentru o biata punte de diode?! si sa stii ca m-am gandit bine, are totusi 2 canale! ce daca nu-ti place tie...sau mie, precis baga astia ditamai procesoru`pe clean si sa vezi atunci MARE TON! :)

Link to comment
Share on other sites

Mersi ca va adinciti in discutii tehnice si n-ati dat nici unul un pret. In afara de Cosu.

Ninjacule, unde-i bah postu' Cosu-lui? :)

 

mijto poza-avatar :( lucru serios, ce dreaq :)

offtopic: sa-mi dau cu tesla-n k_aie - a aparut pe ebay un Horizon custom - amber la 2500 de cocari, super-super mijto; poate daca stiam mai asteptam :)

bafta

Link to comment
Share on other sites

Da' postul lui Cosu s-a autodistrus?

Sa incerc un pret?avand in vedere ca ai avut preturi bune la orice ai adus,sa zicem 400 de euro.Am vazut unul cu 450 intr-un magazin in viena.si in germania era unul la 800 cu boxa cu tot,dar avea case si la boxa,dar ceea ce n0am inteles era de ce boxa era belita peste tot,o fi stat fara case,probabil.Si boxele alea pana in 89 sunt bune,au Celestion G12-75,cum nu s-a mai fabricat dupa 90-91

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/MARSHALL-2210-JCM800-1...1QQcmdZViewItem

 

Sssshhh, ca esti FOARTE departe de adevar :)

Departe e ala (mai exact firma aia) care a cerut pretul asta,din categoria SF.Ca dovada,au si foarte multi licitanti.Din pacate,Ebay,care era cea mai buna cale de a achizitiona un instrument ieftin,a ajuns ceea ce a ajuns,cu fraude de card,dovada ca 90% nu vand decat intern,de frica scam-urilor,si cu firme datatoare de tzepe,cu preturi duble fata de asa numitul street price din America.Nu mai am linkul ,ca s-a terminat licitatia,dar o respectabila firma canadiana avea de vanzare o chitara foarte frumoasa,cu nenumarate inlayuri din sidef,la modestul pret de 1999 de USD,care,iata,a ajuns in Ro la un pret de aprox 650 de EUR,printr-un scam,la un respectat Rock star si colectionar.

Partea absolut hilara este ca eu am acea chitara in lista de preturi de la firma care o produce(Korea),si costa,la usa fabricii osutasaptezecisiopt de dolari.Asa ca iata ce afaceri bune se gasesc zilele astea pe Ebay

Link to comment
Share on other sites

ce nu stiu foarte multi (midnight rider reprezinta o exceptie!), este ca pretul acestui amplificator, atunci cand a aparut, era la dealeri precum BCC sau Langowski (de unde ne cam cumparam noi scule, pe vremea aia!) de 1250 DM! cum noi nu suntem colectionari ci le cumparam ca sa cantam, pur si simplu, pe ele si avand in vedere uzura si timpul scurs de la aparitie (a se intreba un electronist, de exemplu, cam ce se intampla cu condensatorii dintr-un astfel de amp dupa atata timp?), m-au facut stabilesc acest pret pentru o eventuala tranzactie in ROMANIA! pentru altfel de piete... ma iertati, dar nu-mi pot exprima parerea. daca se doreste valorificarea ei pe piete de gen ebay, nu vad de ce ni se mai cere unora ca noi parerea, pentru ca licitatia de acel gen, va stabili pretul corect la momentul respectiv. s-auzim numai de bine! :)

Link to comment
Share on other sites

ce nu stiu foarte multi (midnight rider reprezinta o exceptie!), este ca pretul acestui amplificator, atunci cand a aparut, era la dealeri precum BCC sau Langowski (de unde ne cam cumparam noi scule, pe vremea aia!) de 1250 DM! cum noi nu suntem colectionari ci le cumparam ca sa cantam, pur si simplu, pe ele si avand in vedere uzura si timpul scurs de la aparitie (a se intreba un electronist, de exemplu, cam ce se intampla cu condensatorii dintr-un astfel de amp dupa atata timp?), m-au facut stabilesc acest pret pentru o eventuala tranzactie in ROMANIA! pentru altfel de piete... ma iertati, dar nu-mi pot exprima parerea. daca se doreste valorificarea ei pe piete de gen ebay, nu vad de ce ni se mai cere unora ca noi parerea, pentru ca licitatia de acel gen, va stabili pretul corect la momentul respectiv. s-auzim numai de bine! :)

Pentru ca am lucrat cativa ani pe piata de antichitati(praduind de fapt o mostenire),am invatat ca pretul pietei il da pretul cu CARE s-a VANDUT un obiect,nu CEL CARE S_A CERUT,sau pe limba vanzatorilor de automobile din targul Vitan Barzesti,"Fratzica,prost nu e ala care cere,ba,e prost ala care da"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest wylde_alien

pai ai cabinet la el ?

in ce stare e?

 

 

pai ai cabinet la el ?

in ce stare e?

vreau o poza

Link to comment
Share on other sites

Guest wylde_alien

Nu am poze. E in stare excelenta, doar butonul de la gain e un pic busit.

 

 

cabinet ceva?

 

 

la un pretz te-ai gandit?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.