www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[taburi]*diverse*


Guest Razvan
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest Skodaru

m-ar interesa ceva taburi de la timpuri noi, si de la sarmalele reci. are careva? sau stiti un link bun? www.acorduri.ro nu merge... 10x

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Wanderer

As dori si eu un tab cu solo-ul de la Compact - Cine esti tu oare daca se poate...va rog eu..:) am concert peste 2 saptamani si vreau sa o cantam neaparat..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Era o melodie la sampon... facea reclama ca nu ustura ochii... nana-ni-nana-na, nana-ni-nana-na... ceva cu "nu te ustura deloc"...

Are cineva tabul?? e haioasa melodia...

 

PRIVATE MESSAGE daca o gasiti...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

vreau si yo.. steve vai-for the love of god

dar tot.....si kat de kat corect...

k eu n-am gasit.....am gasit numai ....teme...sau ...facut la buleala...

 

 

Esti sigur ca vrei piesa aia????

 

 

Imediat o caut si ti-o trimit sa vad pe ce album e

 

Imediat o caut si ti-o trimit sa vad pe ce album e

 

h**p://rapidshare.de/files/12586557/Steve_Vai_-_Passion___Warfare.pdf.html

 

inlocuiest ** cu tt

 

sa-mi spui cum iti iese

sper ca ai floyd stii sa-l folosesti

Si spor.....:)

 

Imediat o caut si ti-o trimit sa vad pe ce album e

 

h**p://rapidshare.de/files/12586557/Steve_Vai_-_Passion___Warfare.pdf.html

 

inlocuiest ** cu tt

 

sa-mi spui cum iti iese

sper ca ai floyd stii sa-l folosesti

Si spor.....:)

 

Imediat o caut si ti-o trimit sa vad pe ce album e

 

h**p://rapidshare.de/files/12586557/Steve_Vai_-_Passion___Warfare.pdf.html

 

inlocuiest ** cu tt

 

sa-mi spui cum iti iese

sper ca ai floyd stii sa-l folosesti

Si spor.....:)

 

h**p://rapidshare.de/files/12586557/Steve_Vai_-_Passion___Warfare.pdf.html

 

inlocuiest ** cu tt

 

sa-mi spui cum iti iese

sper ca ai floyd stii sa-l folosesti

Si spor.....:(

Link to comment
Share on other sites

Sunt in bransa de chitarist de un an. Am o chitara acustica hora si cam atat(relativ penibil, stiu). Nu prea stiu cat sunt de bun...probabil destul de slabutz. Eh, that's not the point. As vrea si eu tab de la decembre de alifantis. Daca ati avea pe note ar fi excelent. Pe acorduri...nu e la fel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Baumwolle

"Mica Tiganiada" :

 

 

 


  Am	C	G	  D		   Am	C	  D	  Am  C	G	 D	 C	 E	Am
e|----0----0---------2-----2p0------0---------2--------0---0--------3--------0----0-----0---0-|
B|----1----1------3--3---3-----3----1------1--3---3----1---1------3-2---3----1----0----2-2----|
G|--------------0------2-----------------0------2---------------0-----2---------------2---2---|
D|-------------------0------------------------0---------------------0-------------------------|
A|--0----3------------------------0----3-------------0---3-----------------3----2----0--------|
E|------------3-----------------------------------------------3-------------------------------|

G	   C		   se repeta Am	 
e|--3---3---3------0------|----|--0---0---0-----0------0---0---0-----0------0-----|
B|--3-----3-----3----1----|----|--1-1---1---1-----1------1---0-1-------1----------|
G|----0-------0--------0--|----|--------------2-----2--------------2-----2--------|
D|------------------------|----|---------------------------------2----------------|
A|-----------------3------|----|--0---0---0-----0------3---2---0------------------|
E|--3---3---3-------------|----|--------------------------------------------------|

Link to comment
Share on other sites

asa, acum ca m-am destins cu niste muzica clasica ma gandeam sa invat ceva de la Clapton. Stiu deja Layla unplugged, Tears in Heaven, Nobody knows you... , Key to the highway varianta One more car... , Before you accuse me doar acordurile... Over the rainbow acordurile... . Ce imi recomandati la nivelul meu? Poate sunt offtopic dar m-am gandit sa nu mai deschid alt thread...

Link to comment
Share on other sites

Guest Goosalagupacup

salut ! as vrea si eu dak se poate de la vama veche - 18 ani va rog mult de tot...am incercat si eu sa imi dau seama si am vazut ca e slide chitara la inceput dar mai apoi o da si pe distortion...si mai ales la solo :) Multumiri anticipate :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest chitaristul_innascut

salut ! as vrea si eu dak se poate de la vama veche - 18 ani va rog mult de tot...am incercat si eu sa imi dau seama si am vazut ca e slide chitara la inceput dar mai apoi o da si pe distortion...si mai ales la solo :) Multumiri anticipate :)

uite-te pe www.acorduri.go.ro :(

 

 

si va rog mult ... imi dati si mie Cargo - Zi de Zi nu conteaza dak e pe gp numai sa mearga si pe gp5 :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.