www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Carcase Pentru Dozele De Chitara


tavisays
 Share

Recommended Posts

Salut. Stie cineva unde as putea gasi carcase pt dozele de chitara? Sper ca m-am exprimat corect. Am cautat pe google la magazinele online romanesti, dar nu am gasit. Atasez si o poza... pueti sa lasati un link daca stiti vreun un site cu asa ceva. Mersi fain. :)

post-15010-0-15230900-1291178584_thumb.jpg

Edited by tavisays
Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Din cate stiu asa sunt fabricate dozele, e mai greu sa pui sau sa dai jos carcasele. In cazul dozelor cu carcasa de metal stiu sigur sa-ti spun ca acele carcase sunt lipite (cu cositor, nu cu UHU) de doze. Cele de plastic nu stiu sa-ti spun, dar ma gandesc ca in cazul ala e mai usor sa le pui sau sa dai jos. Separat nu am vazut sa se vanda, dar poate ai noroc si cineva le-a dat jos si nu le mai foloseste.

Link to comment
Share on other sites

Capacele de doze se gasesc si separat la orice magazin online de accesorii pt chitara.Daca nu vrei sa te complici cu magazine gen thomann unde trebuie sa platesti transportul 30 euro pt un amarat de produs iti sugerez sa intri pe EBAY si cauti pickup covers.Eu numai de pe Ebay cumpar.La preturi foarte mici gasesti toate culorile , din orice fel de material si cu diferite design'uri.Pretul transportului este nesemnificativ ( Gasesti si cu transport moca.) , 1-2 USD ($) maxim.

 

Daca mai ai vreo intrebare sunt aici sa te lamuresc.

Cat despre modul de instalare a capacelor pe doze - >>

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.