www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Sahara, 2 iunie in Big Mamou


felix
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Guest miriapod

Hehe..s-au auzit foarte bine intr-adevar... good one guys. and gal :)

frumoasa atmosfera, lume multa.. sunat foarte legat :) placut piese noi.. asteptam si poze de la responsabilul cu pozele :)

keep it up people!

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

era thread cu concertul sahara , de-aia n-am mentionat :)

dar daca tot veni vorba.. B) frumos jam, frumos cantara burb si ilun si spyked si luciana si sebi jack si eu :( si baumwolle si si felix si michel si whoa :) cine mai tine minte

gata? happy? :)

Link to comment
Share on other sites

uff .. m-am inselat ... trebuia totusi sa-mi rezerv o masa... :)

 

A fost plin si multa lume de pe rgc .. Cosu, Cearny, Jules, RipperClone, Stratman, Elethan, Ilun .. si multi altii ... a fost placut pentru mine sa-i revad acolo ... ca sa nu mai zic de Sahara .. nu i-am mai vazut de mult asa la un loc si asta a bucura .. fiindca au reusit totusi sa treaca peste greutati si sa ramana impreuna .. si sa cante pentru noi.

 

Eu acum m-am trezit.. cred .. o sa dureze pana o sa pun pozele pe forum, dar am sa o fac cat pot de repede.

Concertul a fost frumos, au cantat asa cum stiam ca au obiceiul sa o faca .. adica .. curat, in forta, cu piese foarte reusite, texte usor de retinut dar pline de intelesuri ... iar Luciana .. foarte apropiata de public.

 

Surpriza serii a fost totusi, pe langa piesele noi, prezenta pe scena in al doi-lea program, a unui coleg de-al nostru de forum ... Ionutz .. sau baumwolle ... si faptul ca acest al doi-lea program a fost sustinut impreuna cu felix pe chitari acustice ... asta a dat o culoare deosebita pieselor cantate. Sunetul a fost bun din cate am putut sa-mi dau seama ... Si bis-ul a fost foarte frumos. Sper sa faceti pauze mai scurte de acum in colo .. altfel o sa va fie greu sa ramaneti in amintirea publicului .. este pacat de munca voastra pe scena daca nu o tineti vie prin cantari mai dese.

 

Jam-ul? .. da .. a fost distractie .. si asta pana pe la 3 dimineata ... Burb a fost cel care a dat tonul si care a dat culoare acolo .. blues si alte piese dragutze .. este tare haios omul asta cum pune suflet atunci cand canta ..

Miriapod .. sau Irina a fost vocea care a atras atentia acolo .. prin calitatile vocale .. felicitari! .. Au fost multi pe scena si nu-i cunosc pe toti .. cert este ca a fost o seara foarte placuta.

 

Bafta Sahara! ... si sper sa mai vad RGC strans asa la muzica si distractie ...poate dupa sesiune explodati intr-o intalnire ceva ...

 

Pozele le pun cat pot eu de curand .... bye.

Link to comment
Share on other sites

Tin sa multumesc tuturor celor prezenti acolo cat si colegilor de forum si in mod special lui Michel care a fost responsabil cu fotografiile cat si lui Baumwolle care ne-a ajutat pe partea acustica a concertului. Stiu ca poate nu a sunat un pic mai moale si ca ne-am intrat in mana mai greu dar asta a fost un concert care vine dupa o pauza de vreo 8 luni de zile. Sper ca nu v-am dezamagit. Tin sa-i felicit pe burb, miriapod si toti ceilalti implicati in jam-ul de dupa concert - FOARTE MISHTO.

O sa va tin la curent cu urmatoarele aparitii... mai dese, sper.

 

thx,

 

felix

Link to comment
Share on other sites

Asa cum am promis iata si pozele ..

Imi pare rau ca nu am inregistrat nimic din formula cu Ionutz .. daca nu o tinea ca surpriza m-as fi gandit sa pastrez un pic de loc si pentru el ... va asigur insa ca a sunat bine iar chitara lui Ionutz a fost foarte prezenta.

 

Astept si eu poze de la ceilalti .. ale mele nu au iesit grozav si nu am rabdare sa scot ochii rosii .. cel mai simplu mod de scoatere a acestora din fotografii fara un software special este selectarea zonei rosii si mai apoi scaderea (din comanda "Hue/Saturation" care se afla in toate soft-urile de editare photo ...) a saturatiei ...

 

Sahara

post-241-1149347956_thumb.jpgpost-241-1149347976_thumb.jpgpost-241-1149347988_thumb.jpgpost-241-1149348002_thumb.jpgpost-241-1149348018_thumb.jpgpost-241-1149348202_thumb.jpgpost-241-1149348216_thumb.jpgpost-241-1149348566_thumb.jpgpost-241-1149348577_thumb.jpg

JAM

post-241-1149348710_thumb.jpgpost-241-1149348720_thumb.jpgpost-241-1149348730_thumb.jpgpost-241-1149348745_thumb.jpg

RGC

post-241-1149348778_thumb.jpgpost-241-1149348788_thumb.jpgpost-241-1149348841_thumb.jpgpost-241-1149348856_thumb.jpg

Arhiva cu toate pozele

Concert_Sahara___Big_Mamou___2006_06_02___mici.zip

VIDEO

Sahara___In_gol___2_Iunie_2006___Big_Mamou.WMV

Sahara___Changes___2_Iunie_2006___Big_Mamou.WMV

Link to comment
Share on other sites

Guest mazdrunka

Salutari tuturor si multe multumiri celor care au facut atmosfera aseara!

Noi ne-am simtit excelent, dupa pauza de atatea luni...

Atasez si eu niste poze si zilele ce vin voi face rost de niste poze profesionale... si daca vreti, le postez aici...

 

La mai mare!!!

 

Luciana :)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

heh, noroc cu michel.. uite ca avem si inregistrare cu "changes".. care mi-a placut foarte mult dintre piesele noi, dupa cum ii spuneam si lucianei. felicitari!!

 

(ps. vrem poze profesionale,da da :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.