www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce firme ati vrea sa vedeti in romania


Guest fluffyone
 Share

Recommended Posts

Guest Steven

S-a tot pomenit pe aici de Gibson, Epiphone, ESP, Tech21, etc..Se presupune ca in curand toate acestea o sa apara la Guitar Shop. :) Cred ca la asta s-a referit fluffyone....

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Intr-adevar la asta s-a referit. Sunt foarte multe Brand-uri din afara care se aduc la noi in tara, pe calea oficiala. Din pacate, nu exista pic de reclama... si chiar si acolo unde e reclama, nimeni nu observa nimic. Toti propun Gibson si ESP, care vor ajunge in curand la ProGuitar. Boss aduce Roland Music. dbx aduce Electro-Vox, Peavey si Marshall aduce MC Music, etc. Incep sa imi pun probleme despre chitaristu roman, care se plange ca nu poate sa cumpere altceva decat reghin si bergenbier... nu stie ca jumate din firmele viselor sale sunt deja in romania...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Ce rost are sa aduci PRS (de ex in romania) atata timp cat nu isi permit decat cativa oameni sa le cumpere ? Si aia care isi permit, pot sa si le ia din alta parte... nu exista o piata viabila pentru produse high-end... sau ultra-high-end.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Am putea sa tinem legatura cu CAE si sa stabilim o filiera, dar eu nu as tine CAE pe stoc..

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Nu vreau as ma bag peste afecerea lui Jack, dar da... are dreptate, in magazinu din Bucuresti poti sa vezi cateva frumuseti de Marshalluri (JCM900, etc). Faptu ca la voi in Constanta nu gasesti, este un lucru normal. Nimeni nu o sa tina pe stoc lucruri care se vor vinde in 10 ani. Corecteaza-ma daca gresesc, jack.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.