www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 34 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 34 - Votare  

25 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata

    • Ilun
      7
    • Rigoletto
      1
    • Ciuci
      2
    • Shiriy
      5
    • Dmc
      10
    • 0


Recommended Posts

Guest dmc

Piesa mea n-am s-o comentez. Dintre celelalte mi-a placut ilun pentru intro-ul clean cu delay; tonul pe distortion totusi mult prea heavy pt negativul asta si cu prea mult delay/wah. per total imi place piesa pt ca reuseste sa creeze o atmosfera, dar solo-ul ar putea fi oleaca mai bine lucrat (cred ca e si tras din prima :) ). Nici piesa lu Shiryu nu e rea, desi in capul meu ritmurile alea ar suna mult mai bine cantate cu mai putin gain. Aceeasi observatie la solo: lipseste frazarea (de data asta aproape cu desavarsire :) ). Astea fiind spuse, ne mai auzim la urmatoarele dueluri :( Rock'n'roll !! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Shiryu

...nici piesa lu Shiryu nu e rea, desi in capul meu ritmurile alea ar suna mult mai bine cantate cu mai putin gain. Aceeasi observatie la solo: lipseste frazarea (de data asta aproape cu desavarsire :) ). Astea fiind spuse, ne mai auzim la urmatoarele dueluri :) Rock'n'roll !! :)

 

mersi pentru observatii. ai putea sa explici putin ce intelegi prin frazare? aranjarea melodiei in "propozitii" muzicale, intonarea notelor cu diferite intensitati/artificii pt. melodicitate, urmarea mai indeaproape a ritmului, sau altceva?

Link to comment
Share on other sites

Guest dmc

mersi pentru observatii. ai putea sa explici putin ce intelegi prin frazare? aranjarea melodiei in "propozitii" muzicale [...]

 

teoria ca teoria, da practica ne omoara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.