www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prs Akerfeldt


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

Il au pe stoc la MCMusic ? L-a incercat cineva ? Cum vi s-a parut ?

 

Vezi pe iutub, eu am vazut niste clipuri si am ramas impresionat. Toate recenziile ii dau nota mare, cum era si de asteptat.

Mai nou am devenit fan PRS. Decat sa dai 2000-2500 pe un Epi sau Ibanez, mai bine dai 3000-3500 pe un PRS (SE), si te-ai facut om.

Link to comment
Share on other sites

Mai nou am devenit fan PRS. Decat sa dai 2000-2500 pe un Epi sau Ibanez, mai bine dai 3000-3500 pe un PRS (SE), si te-ai facut om.

 

 

imi place rationamentul.. si un Ibanez/Epi de 3500 de lei cum este? :) Deja te apropii de zona 1000 de coco in care iti iei fendere de la mama lor si gibson studio, macar sh. sau asa am inteles eu.

Link to comment
Share on other sites

Mai nou am devenit fan PRS. Decat sa dai 2000-2500 pe un Epi sau Ibanez, mai bine dai 3000-3500 pe un PRS (SE), si te-ai facut om.

 

 

imi place rationamentul.. si un Ibanez/Epi de 3500 de lei cum este? :) Deja te apropii de zona 1000 de coco in care iti iei fendere de la mama lor si gibson studio, macar sh. sau asa am inteles eu.

 

Rationamentul este ca PRS au chitari foarte bune, cu siguranta merita un PRS in locul Epi ultra sau in locul unui Ibanez in aceiasi bani. Eu am luat preturile medii la chitarile epi, iar cu Fender nu poti sa faci comparatie (vezi lemn, doze, tip constructie). Sa nu intelegi gresit, iubesc sunetul de strat, are si cel mai comod grif pe care am pus mana vre-o data, simti ca te-ai nascut cu chitara in brate, dar mai repede imi iau un PRS in zona aia de pret. (este vorba strict de gusturile fiecaruia, si ce vrea sa faca fiecare cu acea chitara).

Link to comment
Share on other sites

O auziti aici, din concertul cu pricina:

 

http://www.guitarinstructor.com/blog/2010/...vd-preview-clip

Ma mir ca si-a facut signature un SE. Ma asteptam sa-si faca un animal de vreo 3000 de euro.

Mie imi place cum arata, mai ales ca i-au pus birds inlays si ca are 24 de taste. Daca asa avea bani, as lua-o fara discutii, mai ales ca sunt fan Opeth :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.