www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bass


rocker_no
 Share

Recommended Posts

Uite avem noi o trupa, incercam sa ne punem pe picioare si avem un prieten care e foarte dornic sa cante la bass si astfel sa ne scape si pe noi de cautari care pana acum n-au dat roade. Din pacate tipul o duce foarte prost cu banii (cine nu o duce?) si abea daca ar putea sa stranga vreo 5 milioane.

Rugamintea noastra ar fi sa ne ajutati cu sfaturi, ce putem sa luam sa fie cat mai bun, pana in 5 milioane si il mai ajutam si noi cu bani ca sa-si cumpere scula.

 

Multumesc mult si astept pareri, reply-uri si sfaturi!

Link to comment
Share on other sites

Guest andreistoica

nu prea stiu eu prea multe despre bas, dar de 5.000.000 mi-as lua un bas ieftin la mana a doua (cam orice marca) si poate mai raman si bani de un procesor pt bas (tot la mana a doua)

Link to comment
Share on other sites

Squierurile noi sunt de la 9-10 mil in sus, deci ies din discutie, omu are 5 mil

 

incercati asa http://www.grosmann.ro/produs_detalii.php?...=53&Page=Basuri

 

eu zic ca e o alegere buna la banii astia

 

Me too ... basurile lui cri sunt mai bune decat chitarile lui ... si nici chitarile nu sunt proaste.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

nu prea stiu eu prea multe despre bas, dar de 5.000.000 mi-as lua un bas ieftin la mana a doua (cam orice marca) si poate mai raman si bani de un procesor pt bas (tot la mana a doua)

 

un bass ieftin la mana a 2-a gasesti reghin pe la 2-3 mil daca e bun, sau la 5 unu de o marca la fel de indoielnica, deci p**a bani de procesor

 

asa ca fapt divers nush ce bass is proc de bass poti tu sa iti iei cu 5 mil

Link to comment
Share on other sites

buna intrebare! asta vroiam sa stiu si eu...

am vorbit cu prietenu care vrea sa-si ia bass, si ia zis maica-sa ca-i ii da oricati bani vrea (probabil in jur de 5 mil cum zicea initial) daca se rade in cap. Asa ca omu maine trece la fapte si de dragu artei se rade in cap. Cel mai probabil ne-am gandit noi chitaristii, ca ar fi bun un Grossman ca e nou si are si garantie si altele...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Parerea mea sincera este ca un proc de bass este chiar inutil... in acceptiunea mea sound-ul de bass trebuie sa ramana simplu, fara o sumedenie de efecte pe el. Trebuie sa fie "punchy" si cremos, ceea ce se scoate dintr-un preamp bun, un compressor bun si un final bun. totu bagat intr-o boxa buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

Parerea mea sincera este ca un proc de bass este chiar inutil... in acceptiunea mea sound-ul de bass trebuie sa ramana simplu, fara o sumedenie de efecte pe el. Trebuie sa fie "punchy" si cremos, ceea ce se scoate dintr-un preamp bun, un compressor bun si un final bun. totu bagat intr-o boxa buna.

si toate bunatatile alea degeaba daca basu nu e bun :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.